על הספה - פורומי מומחים

פורום הגיל השלישי

תמיכת צד לראש שלא יפול

פורום הגיל השלישי

פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי מנהלת פורום שרון האס-שופטי
עובדת סוציאלית וגרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה. בעלת ניסיון רב בטיפול ויעוץ לאדם הזקן ולבני פורום יעוץ והדרכה לגיל השלישי
משפחתו. עובדת בדיור מוגן לאוכלוסיית הגיל השלישי, בו מעניקה טיפול ויעוץ אישי, זוגי ומשפחתי ומייעצת במגוון רחב של שאלות והתמודדויות הכרוכות עם גיל זיקנה.

בפורום זה אתן מענה לשאלות מגוונות הקשורות לגיל הזיקנה. גיל זיקנה מזמן לאדם המזדקן ולבני משפחתו התמודדויות רבות, שברובן קשורות בשינויים תפקודיים ובצורך להסתגלות והתאמה למצבי חיים חדשים: שינויים פיזיולוגיים וקוגנטיביים, אובדנים שונים ומשברים רגשיים, שינוייים ביחסים הזוגיים והמשפחתיים ועוד. כמו כן עולות שאלות הקשורות במימוש זכויות: מול הביטוח הלאומי, פניה לקבלת עובד/ת זר/ה, מילוי טפסים של יפוי כוח רפואי והנחיות רפואית מקדימות למצב רפואי עתידי ועוד..

אני מזמינה אותכם להתיעץ ולשתף בהתלבטויות ובשאלות המעסיקות אותכם ולקבל בפורום זה מענה אישי ומקצועי. לא אוכל לענות בפורום על שאלות רפואיות.


שאלה:  תמיכת צד לראש שלא יפול  -  (אייל)


שלום רב, אבא זמן רב מטה את הראש לצד שמאל והראש בזוית למטה. הדבר מקשה עליו לקבל מזון. הוא יושב רוב היום על כורסה חשמלית. האם יש איזו עצה למתקן, למשל מעץ וספוג קשיח לתמיכה כמו קיר הצד על מנת שהראש לא יפול? תודה רבה רבה ממתינים לתגובה. המשפחה..

תשובה:  תמיכת צד לראש שלא יפול - (שרון האס-שופטי)


אייל שלום, תודה על פנייתך. למיטב ידיעתי קיימים פתרונות למצב ולמנח הראש של אבא. ישנן חגורות ראש שבהן קושרים את המצח לאחור. בנוסף יש כיסא גלגלים - טילט, שבו ניתן לכוון את כל זוית הגוף וכן לתמוך בראש. הייתי ממליצה להזמין פזיוטרפיסט של קופת החולים, בכדי שיתרשם ממצבו של אבא ויציע התאמות ו/או רכישת מכשור מתאים, שיענה על הבעיה באופן המיטבי והנכון עבור אבא. בהצלחה והרבה בריאות, שרון האס שופטי עו"ס גרונטולוגית 0524787983
 X