על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

אח חדש במשפחה

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  אח חדש במשפחה  -  (רותם)


הי, הבן שלי בן שנתיים ולפני חודש הצטרף אלינו אח חדש, אני נותנת תשומת לב לבן הבכור(בן השנתיים) כמה שיותר, זמן איכות כמו משחק משותף, יציאה לגן השעשועים, אני נותנת לו המון חום ואהבה ופירגון על דברים שעושה. אבל בזמן האחרון כשהוא הולך לישון יש לו התקפים פתאום של בכי וצרחות בלי שום סיבה, כשהתינוק עלי וצריך לאכול. באמצע היום שהתינוק אוכל הוא לא מתייחס לזה והוא בסרר עם זה, אבל לקראת הערב שהתינוק איתנו הוא פתאום בוכה וצורח ומרים ידיים עלינו כשבאים אליו איך מתמודדים? איך אפשר לעזור לו? אשמח לעזרה תודה רבה

תשובה:  אח חדש במשפחה - (אירית רוזנפלד אשר)


היי רותם, ראשית חשוב להבין שקנאה עשויה להופיע בין אחים בטח כשנולד תינוק חדש ובוודאי בשלב שזה עדיין מאד טרי. מה שיכול לסייע זה זמן איכות של אחד ההורים עם הילד הבכור סביב פעילות משותפת. אם ניתן שטקס טרום שינה יהיה רק עימו (הורה והוא). אפשרי לתווך באמצעות ספרי ילדים( יש הרבה כאלה), זמן איכות בספריה לבחור סיפור ולחזור עליו שוב שוב בהזדמנויות שונות, לנהל שיח מותאם על תוכן הסיפור. תשוב לשם לב בהקשר של הפירגון חשוב שזה יהיה בהתאמה ולא מוגזם!. בהצלחה אירית רוזנפלד אשר מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, יועצת מינית, מדריכת הורים.
 X