על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

בן 3 ממצה מהר

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  בן 3 ממצה מהר  -  (מיה )


שלום, בני בן ה- 3 ממצה במהירות פעילויות. נניח אם אני לוקחת אותו לראות הצגה או לחוג - אז אחרי כמה דקותהוא מתעקש שהוא רוצה הביתה. אני מנסה להסביר לי שזה כיף ואחכ הוא יתחרט והוא רק בוכה יותר. לפעמים הוא גם מסרב לכתחילה ללכת לפעילות, אני נכנעת ומוותרת ואחכ הוא בוכה למה לא הלכנו.. אשמח לקבל עצתך איך לנהוג בסיטואציות האלו - מצד אחד ברור לי שאם נלך / נשאר הוא יהנה בסופו של דבר (אם ישתף פעולה כמובן) מצד שני אני רוצה לתת לו את יכולת הבחירה אבל הוא כולו פספוס שלא באמת יודע מה טוב עבורו.. כרגע אני מוותרת לו - כלומר אם רוצה ללכת הולכים ואם לא רוצה ללכת לפעילות לא הולכים. אודה לעצה!

תשובה:  בן 3 ממצה מהר - (אירית רוזנפלד אשר)


מיה שלום רב, כשמדברים על רמת הקשב יש לקחת בחשבון את הגיל הכרונולוגי (הוא עדין פעוט) וכן את הפן האישי ( אופיו אישיותו של הילד). יחד עם זאת, נראה שנגעת בנקודה מאד חשובה "אם ישתף פעולה" ויתכן שזו מושפעת מעייפות, מצב רוח או כל דבר אחר. לפני שאת מגדירה אותו "ממצה מהר" שווה לבדוק מה קורה לו במסגרות אחרות בשעות אחרות מול אנשים אחרים( גננות/מטפלות) מהכרותך את בנך( הכי טוב מכולם) תנסי לזהות את הסיטואציות בהן אפשר ללחוץ ולשכנע ומתי יש להרפות. אגב, גם חווית תסכול יכולה להיות מאד מלמדת עבורו ( בכל הפעמים שתתעורר חרטה על כך שבחר לוותר). בהצלחה אירית
 X