על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

בת שנה ו10 חודשים מתקשה להתמודד

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  בת שנה ו10 חודשים מתקשה להתמודד  -  (נדין)


היי, בת שנה ו10 חודשים ילדה יחידה, לאחרונה מתעצבנת בקלות מכל דבר שלא מצליחה, מכל "לא" שמקבלת, בנוסף לאחרונה נחשפת יותר לבת דודתה התינוקת בת החצי שנה ומבינה שתשומת הלב של המשפחה היא לא רק בשבילה וזה מאוד משפיע עליה, זה מתבטא בכך שבבית לפעמים היא זוחלת ואומרת שהיא תינוק או מדמה שהיא יונקת ממני, ממש מחקה התנהגות של תינוק. בגן נאמר לי שהיא מתקשה להתמודד עם מצבים מסויים ודורשת המון תשובת לב. האם מדובר במשבר גיל שנתיים והתמודדות עם תינוקת נוספת במשפחה? איך מתמודדים?

תשובה:  בת שנה ו10 חודשים מתקשה להתמודד - (אירית רוזנפלד אשר)


שלום נדין, נראה שבתך עוברת שלב התפתחותי תקין בו מתקיימת ההפנמה שיש "אחר"- מדובר בשלב משמעותי בהתפתחות וכל ילד עשוי להגיב אילו בעוצמה שונה. התמודדות במצבים שאת מתארת היא לשמר את "עקרון המציאות". כלומר, לתווך לה את הקושי( המצוקה), את הרגשות שאולי היא חשה תוך התייחסות לסיטואציה. לדוגמה " את מקנאה/ כועסת שאני מחליפה לתינוקת? כשאסיים להחליף נוכל לשחק בקוביות". רצוי להימנע, ככל שניתן, ממצבים בהם מוותרים/מתאימים את הסיטואציה לילדה, שכן אז מסכלים את תהליך ההתמודדות שלה שכבר החל. בהצלחה אירית
 X