על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

בת 3 , לא נרדמת בלי אמא לידה

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  בת 3 , לא נרדמת בלי אמא לידה  -  (רועי)


היי שלום, אנחנו זוג נשוי עם שתי בנות, אחת בת 3 והשניה בת 3 חודשים, אנו נמצאים כרגע לאחר מעבר דירה , מההורים לדירה משלנו. בזמן השהייה אצל ההורים הרגלי השינה של בתי בת ה3 היו לא נכונים, לינה משותפת, והרדמות משותפות איתנו כדי לא ליצור צעקות בתוך בית הוריי. היום אנו מנסים להרגיל אותה לישון בחדרה שלה, אבל ללא הצלחה תוך מלחמה שנראית פשוט אין סופית. הלילות שלנו הפכו לסיוט מתמשך. כל הלילה מבקשת שאמא תשב לידה, וכשנרדמת מתעוררת מיד כל שעה כדי לבקש שאמא תחזור לשבת לידה. אנחנו מותשים , עייפים , מוצאים את עצמינו ישנים שעתיים בלילה ואת שאר הלילה "מבלים" בצעקות ורייבים מול הילדה. לא מוותרים לה. ומכריחים אותה לישון בחדר שלה. אך המצב הזה משפיע לנו על כל יום העבודה למחרת והמצב האישי והנפשי שלנו כבר מותש לחלוטין. אנו זקוקים לעזרה . תודה :)

תשובה:  בת 3 , לא נרדמת בלי אמא לידה - (אירית רוזנפלד אשר)


רועי שלום, ראשית מחזקת את ידכם על ההחלטה המתבקשת להחזיר את הילדה למקום הלינה הטבעי החדר שלה. מעברים מסוג זה עשויים להחוות אצל כל אחד באופן ובקצב אחר. לרב הם כרוכים בטקסים ובגבולות ברורים ולעיתים ישנה הזדקקות להדרגתיות ושלבים (תלוי במקרה). יש לציין שהתמדה היא אחד ממדדי ההצלחה החשובים. מתיאורכם עולה שאתם במצב של התשה לכן נראה שכדאי להיעזר בליווי של יועצץ/ת שינה, אשר תבנה עמכם טקס הרדמות מותאם לכם ובהתייחסות לקשיים שעולים. בהצלחה אירית
 X