על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

המשך - קשיי שינה.

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  המשך - קשיי שינה.  -  (שירה)


מתנצלת מראש על הוספת הודעה נוספת? אכן אנחנו חוזרים מותשים מיום עבודה ארוך והחזרה לערב ארוך הכולל צעקות ובכי מתיש אותנו מאוד. יש תלונות גם מצד שלושת המתבגרים שגם להם אין סבלנות לשמוע את הרעש שלה כל ערב. כמובן שהילדה לא ישנה כמו שצריך את השעות שלה אז היא הופכת להיות עצבנית גם במשך היום.בשפת האחים שלה שכרגע בחופש מתמודדים איתה עד שאנחנו מגיעים ''נודניקית''. אני מסכימה איתך שמשהו בביטחון שלה התערער. נראה שאולי אפילו היא כועסת עלינו.אתמול מבין הצעקות היא סיננה ''אני שונאת אותכם''. בעלי מאוד כעס אבל לא התייחס כי מבינים שמשהו לא רגיל קורה לה ואין צורך להעמת יותר איתה. אין ספק מסתכל מאוד. מה אני יכולה לומר לה,היום מחר מחרתיים שקצת ירגיע את הרוחות ואותה עד להתחלת התייעצות (כי זה ממש מחמיר מיום ליום). כשאת אומרת להעזר באיש מקצוע שינחה וילווה לאיזה איש מקצוע מומלץ לגשת? פסיכולוג/ית ילדים? יועצת שינה? הדרכת הורים?

תשובה:  המשך - קשיי שינה. - (אירית רוזנפלד אשר)


היי שירה, אני לגמרי מבינה שהאווירה בבית קשה וגם את הבקשה שלך. לצערי המסרים ומה תאמרו לילדה, חייבים להיות חלק מהתהליך ההתערבות (מסר לא יכול להיות בינתיים). ניכר שנוצרו בינכם מעגלי תגובה שכרגע מבעירים את המצב . חשוב מאד שאתם ההורים תבינו את התקיעות ותדעו לא לעשות עוד מאותו דבר, שלא עובד כרגע. יתרה מכך, מתיאורך עולה שמסיפור הורי זה הפך להיות סיפור משפחתי. יעצתי לכם לפנות לאיש מקצוע כדי שישמע קצת מעבר( חסר מידע), ישקף לכם את התקיעות, יכין אתכם לתהליך, וביחד עמו למצוא את מה הכי נכון לומר לילדה. במקרה שלכם מדובר בהדרכה הורית שיכולה להיעשות גם ע"י איש טיפול כמו פסיכולוג או עו"ס קליני שמתמחה בעבודה עם ילדים. בהצלחה ובתקווה שהשלווה תחזור לביתכם במהרה אירית
 X