על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

ילדה בת שבע

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  ילדה בת שבע  -  (עדי)


יש לי ילדה בת שבע וילד בן שלוש. היא ילדה מאוד חכמה וגם הקפיצו אותה ללמוד מתמטיקה עם כיתה מעליה. יש לה נטיה לעיתים לעשות קולות של קוף או לחזור על פעולות למשל למדוד את אותו מעיל כול הערב אם הוא חדש, לשאול שאלות שברור שהתשובה אליהם ברורה לה ולשאול שוב ושוב. מבחינה חברתית המורים מדווחים שהכול טוב יש לציין שהיא מאוד ביישנית ליד ילדים לא מבוגרים. האם התנהגויות אלו נורמליות לגילה ?

תשובה:  ילדה בת שבע - (אירית רוזנפלד אשר)


שלום לך, מתיאור שהעלית ניכר שאכן מדובר בילדה ברוכת כישורים. אך יחד עם זאת, נראה שכהורה הנך מזהה פער לא מובן, בין הכישורים הגבוהים להתנהגויות שציינת. כצעד ראשון, הייתי מנסה להבין לעומק את אותן התנהגויות- מתי הם מתרחשות?, באיזו תדירות?, היכן?, מי הקהל?, האם הן קשורות באיזשהו אופן?, מהו הצורך שעולה מאחורי כל התנהגות ? (אופציה- קבלת תשומת לב). כמו כן הייתי מבקשת מידע יותר מעמיק מצוות המורים לגבי התנהלות הילדה במסגרת הבית ספרית מלבד היכולות הלימודיות. מבררת מה כוונתם שמבחינה חברתית "הכול טוב"- מה הם רואים?. המידע הנ"ל עשוי לשפוך אור על הפער שקים לתחושתך. כמובן שבמידת הצורך תמיד אפשר להתייעץ עם איש מקצוע. בהצלחה!
 X