על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

לינה עם הורים

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  לינה עם הורים  -  (טל)


שלום , יש לי שני ילדים , בן בן 4 וחצי והבת בת שנתיים וחצי. אני מתקשה לגרום להם לישון במיטה שלהם במיוחד שסדר היום שלהם שונה , הבן שלי לא ישן צהריים במהלך היום והבת כן ולכן הבן ישן מוקדם יותר והבת אחר כך והעניין הוא שבעייתי להכניס כל אחד בנפרד לחדר לישון במיוחד שהם ישנים באותו החדר, וגם כאשר אני שמה אותם יחד הם מציקים אחד לשני וכרגע הבית קטן ואין חדר נוסף. כרגע אנחנו מרדימים אותם בצורה כזאת שהבן שלי רואה טלויזיה ונרדם על הספה לבד וככה זה חוסך את המאמץ והבת נרדמת לידי ואז מעבירה את שניהם למיטה שלהם ובמשך כל הלילה הם עוברים למיטה שלנו ואנחנו מעבירים חזרה למיטה שלהם. אני באמת לא יודעת מה לעשות כדי שירצו להיות במיטה שלהם וללכת לישון שם אני מודה שאין לי כוחות גם להלחם איתם .. מצד שני אני רוצה שיהיו להם הרגלי שינה טובים יותר. אשמח לדעת מאיפה להתחיל ועד כמה גרועה הדרך שלי :) תודה

תשובה:  לינה עם הורים - (אירית רוזנפלד אשר)


שלום טל, המקרה שלך הוא תיאור קלאסי של קושי בהקניית הרגלי שינה. כשמדובר בהקניית הרגלי שינה צריך לזכור שמדובר בתהליך שמצריך: כוחות, התמדה, סבלנות ולעיתים הסתייעות באיש מקצוע ( שישקף ויסייע במצבי תקיעות ובכלל). לדבריך את "מתקשה לגרום להם לישון במיטה שלהם" "כדי שהם ירצו לישון במיטה שלהם"- המסר לילדים אמור להיות חד וברור (אין אופציה אחרת, אין בחירה ) שינה והרדמות רק במיטה שלהם, ( רצוי בלי טלוויזיה). דבר נוסף- לאור התנאים ניכר שכדאי לערוך חשיבה מחודשת מהי הדרך הטובה להרדים את שניהם במיטה שלהם בחדר שלהם, אולי כן לבנות דרך ששניהם יירדמו בחדר שלהם על אף ההבדלים ( שוב מזכירה שמדובר בתהליך שמצריך מאמץ ). נקודה נוספת שחשובה, להיכנס לתהליך עם כוחות אם מראש "הגישה שאין לי כוחות להילחם"- פחות יעבוד. שווה לבחור זמן שכן ניתן לגייס אליו כוחות. בהצלחה אירית רוזנפלד אשר מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, יועצת מינית, מדריכת הורים.
 X