על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

פעוט וכלבים בבית

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  פעוט וכלבים בבית  -  (אורן)


שלום רב. יש לנו פעוט חמוד ומתוק בן 1.5, ובנוסף יש לנו 2 כלבים גדולים בבית (הבית שלנו לא גדול). סך הכל הקטנצ'יק אוהב את הכלבים והם אותו, אבל לאחרונה הוא התחיל "להציק" להם והוא רואה בזה סוג של משחק... הוא נכנס בהם עם הבימבה שלו או עם העגלת בובות וצוחק מזה (הכלבים פשוט בורחים ממנו). ניסינו לדבר איתו על זה המון פעמים ולהסביר (הוא כבר מדבר ומבין הרבה), אבל זה לא עוזר. ניסינו גם עונש להשאר בחדר או לקחת את הבימבה/עגלה ליום אבל גם זה לא עוזר. נשמח לעצה :) תודה.

תשובה:  פעוט וכלבים בבית - (הילה שבורון)


שלום אורן בנך מאוד צעיר ולכן התנהגותו מאוד תואמת את הגיל. לא לא מודע לכוח שלו ולא להשפעה של הכוח שלו. הוא עדין בשלב שהו הוא מגלה שיש לו השפעה על העולם, שהוא עושה דברים והעולם מגיב, ונהנה מזה באופן טבעי. חשוב להסביר שוב ושוב שכואב לכלב, להגיד "לא" ברור ואסרטיבי כשעושה זאת, אולי לקחת את הבימבה כשנתקל בהם בכוונה ולהסביר, לא כעונש, שזה כואב לכלב. לזכור שהוא עדין לומד . אם אתם לוקחים את הבימבה אין משמעות ללקחת ליום שלם. אין לו מושג של זמן להבין מה זה יום שלם. הוא מבין את התוצאה המיידית. צריך לזכור שגם הכלבים מבינים שהוא "גור" וגם גורים נושכים בשנה הראשונה.. היו סבלניים ועקביים, המסר יתקבל.
 X