על הספה - פורומי מומחים

פורום הדרכת הורים

ריחוק רגשי פתאומי של פעוטה

פורום הדרכת הורים

פורום הדרכת הורים
מנהלת פורום אירית רוזנפלד אשר
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מדריכת הורים וכמו כן מציעה טיפולים פרטניים. פורום הדרכת הורים
ההדרכה ההורית באה לסייע להורים להתנהל מול ילדיהם בחיי היום-יום בדגש על אופן ההתמודדות עם בעיות התנהגויות שונות, העצמת הסמכות ההורית, הגדרה מחדש של גבולות, כלים להתמודדות עם שלבי ההתפתחות של הילדים( כגון גיל ההתבגרות).

הפורום יעסוק בשאלות לגבי הצבת גבולות, התמודדות עם בעיות התנהגות של ילדים וחיזוק סמכותם של ההורים בתוך המשפחה .

הפורום אינו מהווה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע ואינו מספק אבחון או טיפול, אלא מהווה מקום לקבלת תמיכה והכוונה.

שאלה:  ריחוק רגשי פתאומי של פעוטה  -  (דויד)


שלום רב, יש לי חברה קרובה שילדה זוג תאומות לפני שנתיים וחצי. הילדות מכירות אותי מגיל אפס, אני כמו בן בית אצלם, ואנחנו מאוד אוהבים לשחק יחד. לאחרונה, בלי שום סיבה מוסברת, אחת הילדות מגיבה בריחוק ממני ואומרת "לך הביתה" בכל פעם שאני מגיע אליהם. כעבור כמה שעות היא "מתהפכת" וחוזרת לשחק איתי כרגיל. אשמח לדעת אם יש לך המלצה כיצד לנהוג. תודה רבה.

תשובה:  ריחוק רגשי פתאומי של פעוטה - (אירית רוזנפלד אשר)


היי דויד, מבינה את הדילמה. ניכר שהפעוטה אומרת לך שהיא אינה מעוניינת באינטראקציה מאיזו שהיא סיבה . כן הייתי מכבדת את בקשתה ונותנת לה את הזמן. במקביל מעבירה לה מסר מכבד, שאמה ואחותה כן מעוניינות בביקור. כמו כן אפשר לציין בפניה שהנך מתכוון לשחק עם התאומה ( שמעוניינת) וכשיתאים לה היא מוזמנת. בזמן שהיא מרוחקת רצוי להיות בקשר עין עימה ולבדוק מתי היא בשלה להצטרף ( לא לתת לה תחושה שמתעלמים אך גם לכבד את הבקשה). בהצלחה אירית מטפלת זוגית ומשפחתית מתמחה בטיפול מיני, מדריכת
 X