על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

חייבת ייעוץ או טיפ

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  חייבת ייעוץ או טיפ  -  (הולכת לאיבוד?)


שלום יש לי שני תינוקות יחסית גדולים הקטן כמעט שנתיים והגדול כמעט 4 אני כרגע נמצאת בדירה עם בעלי שאני והוא לא מסתדרים והוא הבעייה העיקרית אני לא יכולה לפרט יוצר מידי, לפני שעברנו לבד היינו אצל אבאשל בעלי היה לילד סדר ומשמעת הקטן עוד היה תינוק איכשהו חיינו בחדר הורים גדול והסתדרתי היה לו סדר שעשיתי לו (לגדול) אחרי תקופה המשפחה שלו פשוט אמרה לנו ללכת רצו שם את החדר אני עברתי לאמאשלי תקופה של חודש בערך עד שמצא דירה והוא כמובן לא היה ישן איתנו אחרי שמצאנו דירת קארוון שמההתחלה לא רציתי להיכנס לתוכה והסכמתי רק בגלל שרציתי כבר להיות בפינה משלי הילד התחיל עם שינויים וגם אני ובעלי. אנחנו לא מסתדרים, הרבה מתווכים בפלאפון ובבית הוא שומע אתזה אני יודעת שזה משפיע אבל אני משתדלת שלא וזה פשוט לא מצליח כל מילה שלנו מסתיימת בריב איכשהו כל מילה שלי הוא יכול בפתאומיות תהרים את הקול כבר לא מפריע להם לפעמים להירדם ככה . הוא עובד בא מאוחר אני עובדת לוקחת תילדים מהגן והוא השכיר דירה בקצה שני של העיר אני בלי רכב יש רישיון אבל אין כרגע לזה.. ואני הרוב כל בוקר וצהרים במוניות עם הילדים שהם לא יושבים הרוב זה נסיעה שאני פשוט מתה שתמגמר כבר הילדים שלי כבר ממש מתחילים לא להקשיב לי הילד הגדול.. הוא התחיל לעשות בעיות של לא רוצה ללכת לגן ופשוט לבכות כל הנסיעה מהבית עד לפתח של הגן אמרו לי שעובר עליו משהו הוא בטוח מרגיש שאני לא מסתדרת עם אבאשלו אני פשוט לא יודעת איך לקום ולעזוב עם הילדים שלא יהיה יותר גרוע לבד בלי אבאשלהם ומה עלי לעשות בגישה אני ממש נייהתי עצבנית בטרוף וכל שיחה עם הילדים ניגמרת במה שהם מחליטים בסוף או באיזה סתומה"לא אוהב אותך" כאלה.. מה אפשר לעשות אני באמת כבר בהסטריה ובלבול אשמח עם תעייצי לי משהו שיכוון אותי זה מאוד יעזור לי!

תשובה:  חייבת ייעוץ או טיפ - (רחלי שרון גרטי)


את מתארת מצוקה משמעותית ביותר המצריכה לדעתי מענה מקצועי אישי עבורך חיבור המשפחה. את יכולה לפנות לטיפול פרטי, לטיפול דרך מרפאות לבריאות הנפש של קופת החולים שלך או דרך היחידה לטיפול משפחתי ששייכת לעירייה היכן שאת גרה. אני מציעה לא לדחות אלא לגשת ולקבל עזרה בקשיים שאת מתארת.
 X