על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

יחסי אהבה שנאה עם הבקבוק

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  יחסי אהבה שנאה עם הבקבוק  -  (יולה)


הבן שלי בן חודשיים, ניזון רק מבקבוק, לאחרונה נמצא ביחסי אהבה - שנאה עם הבקבוק. הוא יכול לדרוש בקבוק, להסתער על הפטמה ואז לדחות אותה בגועל אחרי שניה וככה לאורך כל ההאכלה עם המון בכי ואי-שקט. על פניו אין שומדבר שמפריע לו, גם גודל הפטמה לא מהווה בעיה. יש האכלות שעוברות בקלות בהן הוא מחסל בקבוק בפחות מעשר דקות, אבל מרבית הארוחות הן מאבק מלווה בהמון תסכול מצידי. אשמח לטיפים או לפחות לשמוע שזה נורמאלי וחולף.. תודה

תשובה:  יחסי אהבה שנאה עם הבקבוק - (רחלי שרון גרטי)


משאלתך אני מציעה לבחון אפשרות שיש כאב או משהו שמפריע לו בזמני האכלה מסויימים ? לתינוק ייתכנו כאבי בטן, גזים... אולי הוא לעיתים אוכל מהר מדי? על פניו אם הוא עולה יפה במשקל ויש יציאות תקינות אזי כדאי לבחון אפשרות שהוא דוחה את המזון משום שאינו רעב. אציע לך לפנות לטיפת חלב ביחד איתו, כך שתהיי רגועה יותר.
 X