על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

ילדה בת 4 וחצי חודשים יונקת. לא אוכל בבוקר

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  ילדה בת 4 וחצי חודשים יונקת. לא אוכל בבוקר  -  (מאירה)


שלום הכנסתי את הבת שלי למעון לפני שבוע. שבועים לפני זה היה היתה אצל אמא שלי. היא יונקת בלבד ובזמן שהיתה אצל אמא שלי אכלה חלבה שאוב. וכשנכנסה למעון לא רוצתה. הגיע מצב שלא אכלה משש בבוקר עד אחד שבאתי. בעיקרון בלילה היא אוכל כל שלוש שעות. אמרו לי שאולי בגלל זה היא לא אוכלת ביום. איך אפשר להפוך לה את הסדר שבלילה לא תוכל וביום כן.

תשובה:  ילדה בת 4 וחצי חודשים יונקת. לא אוכל בבוקר - (0)


שלום, ביתך עברה שינוי משמעותי של מעבר בין מסגרת טיפול אחת לאחרת. תינוקות מגיבים לשינויים ולמעברים, כמו שגם מבוגרים דרך אגב.. הדרך שלה לבטא את המעבר ואת ההסתגלות הדרושה לה הינה דרך האוכל. זה נורמלי וטבעי לחלוטין. ילדה בגילה בהחלט יכולה לקום מספר פעמים בלילה לאכול ולדעתי אין זה גיל להתעמת עם הקימה בלילה. אני לא חושבת שבגלל זה היא לא אוכלת בבוקר. היי סבלנית כלפי השינוי שהיא עוברת. היא תאכל ותשתלב בשגרה החדשה שלה. סמכי עליה. ייתכן ואפשר לשקול מעבר הדרגתי יותר כדי להקל עליה את תהליך ההסתגלות.
 X