על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

עייפות תמידית

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  עייפות תמידית  -  (shany)


שלום רחלי, לאחר לידה כחודש ועייפה תמיד הגוף לא מתייצב. לא מצליחה לישון מספיק ברצף של יותר משעתיים... פשוט סבל של עיניים שורפות וחוסר תפקוד. אשמח לייעוץ טיפים וכל דבר אחר מהניסיון שלך. תודה שני

תשובה:  עייפות תמידית - (0)


הי לך... החודשים הראשונים לאחר הלידה סובלים לרוב מאי ספיקה של הצרכים הבסיסיים ביותר שלנו- אוכל, שינה, הגיינה. זאת ביחס הפוך לצורך שלנו על מנת שנוכל גם לטפל באחר החדש שנכנס לחיינו. החדשות הטובות הן כמובן שזהו מצב זמני שעובר. בחיי... זה יילך וישתפר עוד זמן לא רב. בינתיים אני מציעה את הדברים הבאים: לדחוק הצידה דברים פחות חשובים (כמו ניקיון הבית), להשתדל לישון או לפחות לנוח כשניתן, לבקש החלפה במשמרת בשעות השינה. כך נניח שאם את לא מיניקה אז שיקומו פעם אחת בלילה במקומך או שאם את מיניקה אז בין ההנקות לא לקום. עוד מומלץ לדאוג לך לאוכל מזין, מנחם ומשביע ולא להיות רעבה. וכמובן שאציין את החלק הנפשי והבינאישי- התמיכה רגשית חשובה מאין כמוה. נסי להיעזר בדמויות הקרובות לך וביחד לצלוח את התקופה הקשה.
 X