על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

פחדים ובכי שלי

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  פחדים ובכי שלי  -  (קטיה)


ראיתי עכשיו ג'יק ענק שכנראה נכנס מבחוץ על עדן החלון מעל המיטה של הילדה ... אולי זה מהעייפות המצטברת ומכל המצב החדש אבל מאותו רגע כולי פחדים מפה ועד להודעה חדשה :(כאילו הג'וק הזה פתח את כל הדאגות האפשריות לגבי תינוקת בת 6 ימים  ומחר בעלי חוזר לעבודה ואני לראשונה אשאר איתה לבד ועוד לכל היום :/  ובקיצור כולי בוכה ממש מפחדת שזה לא יעבור אחרי כמה שעות שינה מתחילות ממש חרדות על העתיד שלה ואם משהו יקרה לה ודברים נוראיים עוברים לי בראש  תעזרו לי בבקשה

תשובה:  פחדים ובכי שלי - (0)


חרדות סביב לידה והיריון הינן תופעה מאד שכיחה והגיונית. יתרה מכך, הימים שלאחר הלידה הינם ימים סוערים מבחינה הורמונלית נפשית ופיזית, וזוהי קרקע פוריה להופעתם של פחדים רבים. ברוב המקרים הסערה שוככת אט אט וישנו חיפוש אחר איזון מחודש בתוך ההורות המתהווה. אם החרדות מציפות אותך מדיי ואינן מאפשרות תפקוד עצמי תקין או מפריעות מאד לטיפול בתינוק כדאי לפנות לייעוץ. בכל מקרה אמליץ שלא להישאר לבד עם התחושות הללו אלא לשתף בני משפחה וקרובים אשר יוכלו לתמוך ולסייע באופן טבעי.
 X