על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

שאיבה והנקה

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  שאיבה והנקה  -  (אביטל מעבי)


שלום, ילדתי לפני כשבועיים וחצי תינוק חמוד וקטן (מאוד) מהתחלה כל נושא ההנקה לא בא בקלות ונכון להיות אני רק שואבת עבורו ולא מניקה. בשבוע האחרון שמתי לב שתפוקת החלב ירדה משמעותית. אנשים אמרו לי כל מיני דברים, ששאיבה זה לא כמו הנקה ושלכן החלב נגמר בסופו של דבר, מנגד, אמרו לי שכן אפשר רק לשאוב. אני לוקחת כמוסות חילבה להגברת יצור החלב, האם יש דרכים נוספות? או שבאמת השאיבה לא גורמת ליצור חלב כמו הנקה?

תשובה:  שאיבה והנקה - (0)


שלום לך, אין אמא אחת דומה לשנייה, אין תינוק אחד דומה לאחר ועל כן גם נושא ההנקה הינו עולם שלם של התנסויות, מורכבויות והתלבטויות. יש נשים אשר זרימת החלב שלהן אינה מושפעת ממעבר לשאיבה בעוד אחרות (עליהן בהחלט אני יודעת) חשות שהשאיבה לא מצליחה להתחקות אחר היניקה מבחינת קצב ייצור החלב. אני הייתי מציעה, בהנחה כי חשוב לך לשמור על הזנת חלב אם, ללכת ליועצת הנקה, אשר תעבוד עימך באופן פרטני ותנסה לסייע- אם בהנקה ואם בשאיבה
 X