על הספה - פורומי מומחים

פורום היריון ולידה

תינוקת ערה כל הלילה

פורום היריון ולידה

פורום אמהות, היריון ולידה מנהלת פורום רחלי שרון גרטי
מטפלת בעלת ניסיון רב במבוגרים ובבוגרים צעירים. עובדת סוציאלית קלינית, פסיכותרפיסטית פורום אמהות, היריון ולידה
בשילוב גוף נפש ורוח, אמא לשלושה.


להיות אמא- פירושו כניסה לעולם רחב, אינסופי, של התמודדויות ומורכבויות. זוהי רכבת הרים רגשית בה אנו נעות במהירות בין רגעים של אושר, סיפוק עילאי, אהבה בעוצמה לא מוכרת ומשמעות קיומית ובין רגעים רבים של אי שקט, קונפליקטים, חוסר שליטה ופחד. המעבר בין תחושת הביטחון לבין הספק יכול להיות חד ומטלטל.

להיות אמא - פירושו מפגש מחודש עם הילדות שבנו, הילדות שבתוכנו- הניבטות אלינו מעיני הילדים שלנו ומתוך הקשר שאנו בונות עימם. זהו מפגש ייחודי ומרגש עם מי שהיינו ומי שעודנו, ולא פעם זהו מפגש המעורר חרדה ושאלות שאנו מפנות כלפי עצמנו- האם אני האם שקיוויתי להיות? האם ומתי אני פועלת כשם שאימי נהגה כלפיי?

פורום זה נועד לכן, אימהות ונשים חשובות, במטרה ללוות, לסייע ולעודד אתכן במסע האימהות, להיות אוזן קשבת וחושבת ביחד איתכן. רבות נכתב, נאמר ונשאל על מה הילד צריך. אבל כאן תישאל קודם לכן השאלה- מה אני, אמא, צריכה? וברור לכולנו כי כאשר אנחנו רגועות וברורות לעצמנו- גם לילדים שלנו ולמשפחות שלנו קל יותר.

אני מזמינה אתכן לשתף, להתלבט ולהתייעץ על כל נושא אישי המעסיק אתכן, ומאמינה כי בכוחן של התמיכה וההכוונה לאפשר לכן למצוא את הדרך הנכונה עבורכן.


שאלה:  תינוקת ערה כל הלילה  -  (שיר)


היי התינוקת שלי בת חודש. כבר כמה ימים ברציפות היא התחילה לא להרדם כלל בלילות.לפני כן הייתה נרדמת וקמה כל שעתיים שלוש לאוכל. כרגע היא גם לא נרדמת לסירוגין. נרדמת על הידיים ,ברגע שמורידה לעריסה/בייבי נסט היא מתעוררת. אני לא ישנה כבר שבוע כמעט כל הלילה. היא נרדמת רק בבוקר. האם המצב הזה הוא נורמלי?? ניתן לאבד את השפיות במצב הנוכחי

תשובה:  תינוקת ערה כל הלילה - (רחלי שרון גרטי)


אמא יקרה, המצב שאת מתארת נורמלי ומתרחש כל הזמן בבתים בהם יש תינוקות חדשים שהגיעו לעולם. לוקח זמן לתינוק לווסת את עצמו ולוקח זמן לאמא ללמוד איך ומה עובד. בינתיים- זה ממש יכול להיות קשה ומתסכל. אני מציעה להעזר בכל מה שניתן - אם יש זוגיות, משפחה, שכנות או חברות. לפנות אותך לישון , גם אם במהלך היום, גם אם לזמן קצר. יש ארגון מתנדבות מקסים שנקרא "מאם לאם" שיכול לסייע בדיוק בזה. בנוסף, נסי להפחית בחשיבות של משימות אחרות שגוזלות ממך אנרגיה, כמו ניקיון למשל. אם יש לך זמן לנוח- השתמשי בו לשם כך. זה יעבור עוד מספר שבועות. אם את עדיין דואגת- פני לטיפת חלב או התייעצי עם הרופא.
 X