על הספה - פורומי מומחים

פורום התמכרויות

התמכרות_לבורסה

פורום התמכרויות

פורום התמכרויות מנהלת פורום שרי וינר
בעלת נסיון רב שנים בטיפול בהתמכרויות. המנהלת המקצועית לשעבר ורכזת הטיפול והטיפול המשפחתי בכפר איזון במשך 14 שנים. פורום התמכרויות

בפורום זה אנו נתייחס לכל השאלות שמעסיקות את המכור או הקרובים אליו בשאלות שקשורות להתמכרות הספצפית ובשאלות שקשורות לתהליך ולדרך הטיפול הנכונה. ההתמכרות היא מחלה קשה וצריכה התייחסות ומעקב רב. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את התשובות המקצועיות והמתאימות ביותר. ישנם רבים מאיתנו שעולם ההתמכרות זר להם והם שואלים לא פעם מה פשר ההתנהגות הקיצונית שאנו נתקלים בה בזמן האחרון אצל יקירנו. אנו ננסה לספק לכם את התשובות הראויות.

שאלה:  התמכרות_לבורסה  -  (שירה)


שלום רב. שמי שירה בת 35 נשואה ואמא ל3 ילדים . בעלי מכור לבורסה. הפסיד לנו בית.. כמובן שלא ביום אחד פעם מרוויח אבל לרוב מפסיד. סכומי ענק. אנחנו נתמכים במשפחות שלנו וללא הם סביר להניח שהיינו גרים ברחוב. בשנה האחרונה עברתי המון משברים אישיים ובעלי לא היה שם בשבילי לצערי. מהמשברים התחזקתי קמתי ונעמדתי על הרגליים. אינני מוכנה להיות שאננה ולעצום עיניים יותר ובטח שלא להיות קורבן.... בעלי לא מבין מה קרה עוזב את הבית לסירוגין וחוזר... אציין שהילדים נקרעים מכל המצב הזה והחוסר יציבות ואני נשארת ללא כוחות למענם. כל האנרגיה שלי הולכת למכור ואני מרגישה מרוקנת. לצערי עד שהמכור התחיל לקבל טיפול בשיטת 12 הצעדים, משפחתו שמעה על זה וכמובן שלא מסכימה לו ללכת כי זה עושה לו רע... הם הצד שנותן יד להתמכרויות וימשיכו להלוות לו כספים שוב ושוב כי לא מבינים שזו מחלה. מבחינתם הוא לא מכור ואני זו שהורסת אותו. אנחנו רוויי טיפולים - הדרכות הורים טיפול זוגי הילדים עם בעיות מפה ועד אילת.... כלום לא עוזר... עד שסוף סוף הבנתי שצריך לטפל בשורש (ההתמכרות לריגוש) הוא היה 3 מפגשים וטען שזה עושה לו רע ומכניס אותו לדכאון והוא לא מוכן להמשיך. אציין שגם בעבודה הוא לא יציב מנהל כמה עסקים בתקווה שיום אחד הוא מתעשר ויפרוץ. אשמח לתובנות כי אנחנו לפני תהליך גירושין , כל פעם שקצת קשה הוא בורח מהבית ומשאיר אותי עם 3 ילדים קטנים. אציין שיש הרבה ריבים והתפרצויות גם מצידי, אבל הכל נעשה מתוך כוונה להציל אותו ולדאוג לעתיד הכלכלי של המשפחה שלנו לצערי הוא רואה בעזרתי נקמה. טוען שאני רוצה להפיל אותו. אשמח לתובנות אשלח לו את התגובות. תודה נ.ב התחלתי ללכת לקבוצות תמיכה של נר אנון סוף סוף הרגשתי שאני נמצאת במקום שמבינים אותי קיבלתי כוחות אבל לצערי לא מצליחה להתמיד ולהגיע לקבוצות.

תשובה:  התמכרות_לבורסה - (שרי וינר)


הי שירה. מדברייך עולה כי בעלך מכור. אני מבינה שניסתם מספר רב של טיפולים אך כנראה ללא התמדה. הטיפול בהתמכרות תלוי מאוד ברצון של המכור לשינוי. אני מניחה מהנסיון שיש לך עם בן זוגך שכל עוד שרק את מחזיקה את הרצון לשינוי אין סיכוי שיהיה שינוי. ממליצה לך לחזור לטיפול ככל שהטיפול מערכתי יותר יש סיכוי לשינוי. ממליצה לבן זוגך להתחיל בטיפול אנטנסבי כולל קבוצות. לך להתחיל טיפול כולל קבוצות וטיפול זוגי. אם אתם לא יכולים להתמיד בטיפולים ממליצה שילך למרכז גמילה. יתכן וזה הטיפול המומלץ עבורו אני מניחה שמטפל מנוסה בתחום יוכל להמליץ לו על הטיפול הנכון.
 X