על הספה - פורומי מומחים

פורום התמכרויות

מעונין בגמילה

פורום התמכרויות

פורום התמכרויות מנהלת פורום שרי וינר
בעלת נסיון רב שנים בטיפול בהתמכרויות. המנהלת המקצועית לשעבר ורכזת הטיפול והטיפול המשפחתי בכפר איזון במשך 14 שנים. פורום התמכרויות

בפורום זה אנו נתייחס לכל השאלות שמעסיקות את המכור או הקרובים אליו בשאלות שקשורות להתמכרות הספצפית ובשאלות שקשורות לתהליך ולדרך הטיפול הנכונה. ההתמכרות היא מחלה קשה וצריכה התייחסות ומעקב רב. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את התשובות המקצועיות והמתאימות ביותר. ישנם רבים מאיתנו שעולם ההתמכרות זר להם והם שואלים לא פעם מה פשר ההתנהגות הקיצונית שאנו נתקלים בה בזמן האחרון אצל יקירנו. אנו ננסה לספק לכם את התשובות הראויות.

שאלה:  מעונין בגמילה  -  (רפי)


הבן שלי מכור ומעוניין בגמילה. הוא התחבר למכור לשעבר שהבטיח לו שיעזור לו האם זה אפשרי או שרק איש מקצוע יכול לעזור בגמילה מהתמכרות והאם למשפחה שלנו או לחברים של בני יש תפקיד בתהליך?

תשובה:  מעונין בגמילה - (0)


הטיפול במכור הוא מורכב וצריך להיות מקצועי. אם המכור הנקי שהתחבר לבנך הוא בעל ניסיון וידע בתהליכי גמילה ועובד תחת פיקוח ובשילוב של אנשי מקצוע נוספים כמו פסכיאטר, פסיכולוג או עו"ס או למד בנוסף לנסיון החיים טיפול בהתמכרות בהחלט אפשרי. בנוסף לאיש המקצוע הסביבבה משמעותית ביותר ומהווה את אחד הגורמים להצלחת הטיפול. הסביבה לפעמים בתחילת הדרך מחזיקה את הרצון לטיפול. המכור צריך ללמוד לבקש עזרה גם מהסביבה הקרובה לו.
 X