על הספה - פורומי מומחים

פורום התמכרויות

צריכה עזרה

פורום התמכרויות

פורום התמכרויות מנהלת פורום שרי וינר
בעלת נסיון רב שנים בטיפול בהתמכרויות. המנהלת המקצועית לשעבר ורכזת הטיפול והטיפול המשפחתי בכפר איזון במשך 14 שנים. פורום התמכרויות

בפורום זה אנו נתייחס לכל השאלות שמעסיקות את המכור או הקרובים אליו בשאלות שקשורות להתמכרות הספצפית ובשאלות שקשורות לתהליך ולדרך הטיפול הנכונה. ההתמכרות היא מחלה קשה וצריכה התייחסות ומעקב רב. אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את התשובות המקצועיות והמתאימות ביותר. ישנם רבים מאיתנו שעולם ההתמכרות זר להם והם שואלים לא פעם מה פשר ההתנהגות הקיצונית שאנו נתקלים בה בזמן האחרון אצל יקירנו. אנו ננסה לספק לכם את התשובות הראויות.

שאלה:  צריכה עזרה  -  (מ)


הי חבר שלי מכור ומשתמש כל יום כול היום במריחואנה שמעתי שיש מקומות סגורים שעוזרים להגמל. האם מומלץ להיעזר במסגרות טיפוליות כאלו? האם יש מקומות שאינם ציבוריים?

תשובה:  צריכה עזרה - (0)


ישנן מרכזים רבים בארץ המטפלים במכורים. חלקם ציבוריים וחלקם פרטיים . לא עבור כל מכור מתאפשרת עצירה של החיים והתמסרות מוחלטת לקשייו אם הליכה למרכז אפשרית זה מאוד מומלץ. אם התנאים לא מאפשרים זאת הטיפול צריך להיות במקום בו ישנה מומחיות ונסיון לטיפול בהתמכרויות. הטיפול צריך להיות מערכתי. כלומר גם במכור וגם בסביבבתו הקרובה. הטיפול במכור רצוי שיהיה הולסטי ויכלול ליווי רגשי ושיקומי.
 X