על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

אובססיה ופנטזיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  אובססיה ופנטזיות  -  (יעל הנטר)


היי, אני יעל בת 22, יש לי בעיה שאני מודעת אליה כבר מגיל 14 אבל היא לא נפתרת. אני כל פעם מתאהבת באנשים שההיכרות שלי איתם שטחית,כלומר אני לא מכירה אותו לעומק והוא לא מכיר אותי לעומק, ומתאהבת בהם בצורה אובססיבית עוד לפני שקרה כלום, לפני שהיה אפילו ידידות. בגיל 16 התאהבתי במישהו וזה נמשך 4 שנים, שתבינו, לא היה ביננו כלום, הוא אפילו לא ידע איך אני מרגישה ולא היינו ידידים, אבל הייתי מאוהבת בו בטירוף ואין יום ב4 שנים האלה שלא חשבתי עליו.לפעמים אני יוצרת איתם קשר ומנסה לפתח משהו, אבל בדרך כלל הם לא ככ זורמים וזה נכשל. התוצאה תמיד אותו דבר, הם מוצאים חברה ולי נשבר הלב. עכשיו אני מאוהבת כבר שנה במישהו שלא ראיתי 5 שנים, וגם בזמנו לא היה לנו היכרות מעמיקה. אשמח לעצה, ייעוץ או הכוונה, אני לא יודעת למה זה תמיד קורה לי ונמאס לי מזה שכל האהבות שלי בחיים היו רק בראש שלי.

תשובה:  אובססיה ופנטזיות - (שרי וינר)


הי יעל. את מתארת מצבים בנם את מתאהבת בגברים שכלל לא יודעים מכך. המצבים הם מצבים בלתי אפשריים ונראה לי שאת מאוד מפחדת מקשר ומדחיה ולכן לא ממש מנסה. ממליצה לך לבדוק את הנושא בצורה מקצועית. בהצלחה.
 X