על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

איך להחזיר את שאבד - פרידה עם פתח

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  איך להחזיר את שאבד - פרידה עם פתח  -  (שירה)


היי, אני עוברת תקופה לא פשוטה. אני ובן זוגי (לשעבר), היינו יחד בערך 3 שנים, בני 27. תמיד חשבתי שהזוגיות נהדרת, וגם הוא, יש לנו חברות מופלאה, כימיה, ואהבה גדולה מאוד. אני מודעת להרבה טעויות שעשיתי בזוגיות וגם הוא.לאחרונה בעקבות משבר אישי שעבר, בן זוגי הרגיש כי הזוגיות הרסה לו את עצמו. הוא איבד עצמו בקשר, נתן המון הרבה לי ולזוגיות, והרגיש שאיבד את מי שהיה ואת הכיוון שלו בחיים. עשיתי הרבה טעויות לאחרונה כמו שיתוף יתר של הזוגיות שלנו ותלונות מול החברה שלי, שקרים קטנים וחוסר סבלנות לשאלות ששאל אותי סתם כדי להבין איך עבר היום שלי. הוא מרגיש נבגד, למרות שהתנצלתי ולקחתי אחריות. זה הביא אותו למסקנה שכרגע הוא רוצה להתמקד בעצמו והזוגיות הזו לא בריאה ומכשילה אותו. הוא אמר שהוא אוהב אותי נורא וזה הדבר הכי קשה שעשה בחייו. הוא אמר שהוא לא רואה אישה אחרת, אבל הוא פשוט לא רוצה בזוגיות כרגע ורוצה זמן להחזיר לעצמו את עצמו ולעשות לעצמו מעט טוב. הוא אדם שבכללי לא האמין שיהיה בזוגיות אי פעם, זוגיות ראשונה של שנינו. ראינו את העתיד ביחד ואני עדיין רואה עתיד איתו ביחד.אבל סדר העדיפויות שלו השתנה. האם זה אפשרי שהוא יגיע למסקנה אחרי שיעשה מעט טוב עבור עצמו שהוא מעדיף לחיות את חייו בלי זוגיות? בלעדיי? למרות האהבה ולמרות שאני עדיין החברה הכי טובה? האם יש אפשרות כזו לאחר זמן מה, לשכנע או לעזור לבנאדם להבין שאני כן מבינה את המקום שלו ושאני רוצה שוב לנסות? שאל לא לפחד לקחת את הסיכון לאבד את כעצמו בזוגיות כי הפעם זה לא יקרה?

תשובה:  איך להחזיר את שאבד - פרידה עם פתח


הי שירה מדבריך עולה כי בן זוגך מבקש זמן לעצמו ממליצה לך כרגע לאפשר לו את המרחב האישי כדי לאפשר לו התבננות פנימית. לפעמים ההתרחקות מאפשרת לראות את הדברים בצורה אחרת. הזוגיות כרגע לא עושה לו טוב ולכן המרחב חשוב. שירה את בשלב הזה יכולה בעדינות לשלוח מסרים של אכפתיות והכלה. בהצלחה
 X