על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

אכזבה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  אכזבה  -  (רינת)


שלום רב. יש לי חיים טובים, שמחה בחלקי משפחה מדהימה. לפני שבועיים הכרתי מישהו, ישבנו בבית קפה דיברנו והרגשתי לאט לאט שאני מתאהבת בו מהרגע הראשון שראיתי אותו. הפגישה הייתה מאוד כיפית. אחרי כמה ימים שדיברנו רק בטלפון וגם לא נפגשנו יותר ראיתי אותו במקרה עם מישהי אחרת ואמר לי תכירי זאת חברה שלי. הרגשתי שאני מבואסת נחנקת מבפנים חשבתי שהוא עובד עלי אבל באמת שנכנסתי לפיסבוק שלו הבנתי שזו בת זוגתו. ברור שחתכתי איתו את הקשר אבל אני מרגישה מושפלת ועדיין אני מרגישה אליו בכל זאת משהו. אולי בגלל יופיו והאהבה שהוא נתן לי באותו יום ואחרי זה בטלפון,ואני לא מפסיקה לחשוב עליו. אני יושבת בבית והמצב רוח שלי ירד. אני ממש רוצה להשתחרר ממנו ולהתחיל דף חדש לחזור לחיים השמחים שהיו לי לפני שהכרתי אותו לחזור לחיים הרגילים והכיפים שלי ושבועיים אני כבר עם מצב רוח ירוד בגללו וחושבת עליו בלי סוף. הייתי שמחה ללא טיפול נפשי או אחר אלא בדרך עצמאית אם תוכל לתת לי עצה קטנה איך להרגיש יותר טוב ואיך אפשר להוציא אותו מהמחשבה שלי? כי אני יודעת שברגע שאצא מהמחשבה עליו אחזור לשמחת חיים, ואחזור לעצמי אני מאוד מודה על התמיכה והעצה המשך שבוע מקסים

תשובה:  אכזבה


הי רינת כמו שאת יודעת הזמן משמעותי מאוד במצבך. ככל שיעבור הזמן את תרגישי אחרת ותצליח להתמודד עם האכזבה. אני ממליצה לך בשלב הזה לעשות דברים שאת אוהבת להיפגש עם חברים להיות בסביבבה שמעניקה לך כח. כשאת מתחילה לחשוב עליו לעשות פעולות שיסיחו את דעתך. בהצלחה
 X