על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

אשמח לעזרה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  אשמח לעזרה  -  (דנידין)


מתנצלת שזה ארוך... בת 27 נמצאת בקשר זוגי קרוב לשנתיים. לאחר שהייתי כבזוגיות לא בריאה במשך כמעט 6 שנים לפני עם מישהו שמאוד פגע בי וצילק אותי מכל הבחינות. הבחור שנמצאת איתו עכשיו מבחינתי הוא אהבת חיי. בחור מקסים רגיש חכם אכפתי... יש לנו התאמה מיוחדת מאוד תמיד מצחיק לי איתו, תמיד יש על מה לדבר, הוא הכניס לי אור לחיים אחרי הרבה שנים של דיכאון ועצבות. מרגישה ממש אדם שונה וחזק יותר מאז שהתחלנו לצאת. ומאוד מאוד אוהבים. תמיד חשבתי שאלוהים שלח לי שקט בקטע של זוגיות אחרי מה שעברתי בעבר והביא לי אותו. לאחרונה עברנו לגור ביחד בעיר אחרת.. התפטרתי מעבודתי במטרה לפתוח התחלה חדשה ולצאת מהבית של ההורים. כמה ימים אחרי המעבר אבא שלו שהיה חולה קשה מאוד הרבה זמן נפטר. היה מאוד עצוב וקשה... תמכתי בו הרבה בתקופה הזאת וגם באותו יום. בלילה של הפטירה הוא השתכר קצת ודיברנו... פתאום אמר שרוצה להתוודות על משהו והתחיל לספר לי שלפני שנה שטס לבקר חבר בחול הוא היה במועדון השתכר מאוד והתנשק עם מישהי שהתחילה איתו , לאחר מכן הלך לדירה שלה ולא שכב איתה . היה כבר ממש מאוחר והיו שיכורים וגמורים והוא דחה את הסקס בגללי כי חשב עלי ונרדם לשעתיים קם מוקדם והלך בחזרה לדירה של חבר שלו ולא דיבר איתה מאז. הוא ממש מתנצל אמר שזאת הייתה טעות. שפחד מאיבוד החופש שלו ובתת מודע חשב שאם לא יעשה טעות אנחנו נתחתן. אמר שחשב שיחזור מהטיול אנחנו ניפרד כי התקשורת בנינו לא הייתה משהו שהוא היה שם...אני ציפתי ליותר תקשורת מה שלא קרה והתאכזבתי ואולי קצת תקפתי וזה גרם לו לחששות שהכל רציני מידי.היינו ביחד 10 חודשים אז. בכל מקרה הוא הסתיר את זה ממני שנה... אמר שחזר וראה אותי הבין כמה מאוהב בי ופחד לאבד אותי ושאעזוב אם יספר לי. אמר שככ מצטער וזאת הייתה טעות נוראית ולעולם לא יסלח לעצמו. כעסתי מאוד שלא סיפר לי במשך שנה ומספר לי עכשיו שעברנו לגור יחד לפני כמה ימים וביום שאביו נפטר..(כועסת יותר על ההסתרה של שנה יותר מאשר מה שקרה שם) מצד אחד לא רוצה לפרק הכל בגלל השטות הזאת. יודעת שהוא לא כזה לא בחור בוגדני וזה הייתה מעידה חד פעמית. מאמינה לו שזה לא יקרה יותר.הוא בחור טוב ורגיש ומאוד מתייסר ובוכה איתי. אמר שזה הדבר היחיד שקרה ולא יכל יותר לשמור את זה. שהשנה הזאת עברה מהר ולא ידע למצוא זמן נכון לספר לי ואיך לספר דבר כזה והדחיק את זה. מצד שני אני מרגישה מרוסקת... לא מצליחה לתפקד, בוכה בלי הפסקה, חושבת איך שנה חייתי בשקר,איך הוא הסתיר כ"כ הרבה זמן איך לא דיבר איתי, איך עשה לי את זה, כואב לי ממש פיזית...חושבת על הפעמים ששכבנו כל השנה הזאת אחרי שזה קרה. מבחינתי הקשר שלנו היה הדבר הכי אמיתי וטהור. ניסתי לחשוב אם יכולה לסלוח לו ומרגישה פעם שכן ואחכ שלא. מרגישה פשוט שונה איתו. שהכל התנפץ לי בפרצוף. מסתובבת כבר שבועיים חנוקה עם בוקס בבטן לא מבינה איך שוב קרה לי משהו נוראי בקשר זוגי. למה זה מגיע לי? תמיד מבחינתי בגידה זה היה קו הכי אדום שיש. ומצד שני זה שונה ומורכב... כי עברנו עוד מלא בשנה הזאת ומאוד טוב לי איתו והוא אומר שעכשיו בנוי לקשר איתי ורוצה להיות רק איתי ואוהב אותי כ"כ. אומר שיבין אם אבחר לעזוב ויקבל הכל... לא יודעת מה לעשות מרגישה ככ אבודה. פעם שמחה ופעם שוב נופלת לתהום של עצב ובכי. אשמח לעזרה

תשובה:  אשמח לעזרה - (שרי וינר)


הי דנידין מדבריך עולה קושי לקבל התנהלות שהיתה לבן זוגך לפני כשנה. צריך להסתכל על מה שיש את מתארת מערכת יחסים מטיבה ואכותית. וחשוב שהוא שיתף והסהיר את עצמו. בגידה היא גם אפשרות לבדוק ולבחור מחדש. נראה לי שהתשובהבמקרה הסה ברוררה. שנה טובה ובהצלחה.
 X