על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בגד באקסית תשובה נוספת

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בגד באקסית תשובה נוספת  -  (אנונימית)


שרי שלום ותודה רבה על התגובה המהירה הוא אכן בהליכי גירושין, זה אכן זה קורה. הוא כבר שנה לא גר אתה בבית. הם כבר הפרידו את החשבון בנק ויש עוד סגירות אחרונות לעשות, אנחנו בזוגיות והוא לא מתיר אותי מאף אחד (פגשתי גם את המשפחה שלו וגם את כל החברים שלו). אשמח אם תוכלי להתייחס לסוגיה ששאלתי עליה בשאלה הקודמת שהדבקתי: "מצד אחד מרגיש לי כמו להכניס ראש בריא למיטה חולה ומצד שני חבל לפרק משהוא שיכול להיות טוב בגלל משהוא שהוא לא עשה לי." אשמח לדעה נוספת

תשובה:  בגד באקסית תשובה נוספת - (שרי וינר)


הי כל מערכת יחסים היא בפני עצמה. אםתצליחו לקיים זוגיות מיטיבה שמבוססת על אמון אני מניחה שהזוגיות שלכם תהייה איתנה. קשה להתייחס למערכת היחסים הקודמת ולהסיק ממנה שהאישיות היא בוגדנית. קשה לי לענות על מה יהיה בעתיד וצריך להסתמך על מה שיש בהווה אם את מרגישה בטוחה סומכת זה העיקר.
 X