על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בגידות והחלמה מבגידות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בגידות והחלמה מבגידות  -  (אביטל)


אני נשואה בשנית לבעל שהיה לו סיפור של בגידות בזוגיות הראשונה שלו ואצלי זה גם קרה . יותר נכון קרו כמה בגידות הבגידה הראשונה קרתה אצל גרושתו שלכלך על הילדים שלי עם גרושתו ללא ידיעתי , הגרושה עם המידע הזה אגרה לעוד חומרים . כאשר בעלי הלך לאמא שלו ולכלך עליי שאני אישה דפוקה ומשוגעת . אותה האמא הלכה לדבר עם גרושתו וספרה לה מה הבן שלה אמר עליי . הבגידה השלישית שהוא זלזל בי ליד הילדים שלו ואמר לי ליד ילדים דיי גדולים שלא להעביר לו כי אני טמאה ולא טהורה. ואז קרתה הבגידה בגידה תוך כדי שאני בהריון של הילד המשותף שלנו ,תפסתי אותו עם בחורה שיצא איתה מהזוגיות הראשונה שלו . יותר נכון גרושתו התקשרה אליי ואמרה לי למה בעלך לא עונה לאותה בחורה . הוא היה אצלו אתמול בלילה ומיד לאחר מכן אותה בחורה התקשרה וספרה הכל צרחתי את נשמתי . בקיצור לא עבר חודש וכבר גיליתי שהוא בגד בי עם הבייביסיטר שלנו שגם תוך כדי ההריון והלידה וההריון היה קשה ולא הצלחתי להתאושש מהבגידה הראשונה אחרי הלידה אני מגלה עוד בגידה .בקיצור אני לא יודעת מה לעשות כי לא ציפיתי שזה מה שיקרה אני מרגישה כאב הזוי לא מוסבר אני יגיד גם מצד אחד הוא הבין את הטעות וממש רוצה לשנות אבל האמון מאוד קשה לי . וגם הוא דואג בבית אבל המציאות שקרתה ממש מקשה על ההמשך מה ניתן לעשות? אשמח אם תחזרו אליי למייל שלי עם תשובה [email protected]

תשובה:  בגידות והחלמה מבגידות


הי אביטל. מדבריך עולה כי בן זוגך התייחס אליך בחוסר כבוד וגם בגד בך מספר פעמים. אני מבינה שהוא יודע שאת יודעת שבגד בך. זאת הזדמנות לטפל ביחסים שלכם גם בבגידות וגם ביחס הלא מכבד. הזוגיות שלכם נמצאת במקום טעון ובחוסר אמון ועליכם לבנות מחדש את הזוגיות. ממליצה לך בסיטואציה כל כך מורכבת לפנות לטיפול זוגי. לא נראה לי שעצה אחרת למצב מורכב כל כך תהייה מקצועית . נדרשת הכרות עמוקה יותר שלכם ביחד ובנפרד כדי להבין את הבגידה ואת מורכבות היחסים. בהצלחה.
 X