על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בן זוגי הוא טיפוס איך אומר בוהמייני די חי מהיד אל הפה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בן זוגי הוא טיפוס איך אומר בוהמייני די חי מהיד אל הפה  -  (קרן)


שני בני 45. גרושים עם ילדים מקשר קודם. הקשר ביננו הוא קשר טוב מאד אנחנו מאד אוהבים ומאד קשורים אחד לשני. בן זוגי הוא טיפוס איך אומר בוהמייני די חי מהיד אל הפה אוהב חיות ודי בלגניסט בעבר ניסינו לגור ביחד אבל נפרדנו בין היתר בשל הרגלי ההגיינה שלו וחיות ביתיות שלו. הוא בחור טוב ואוהב אותיואני אותו. אנחנו כבר מעל שנה מאז שנפרדנו וחזרנו סה"כ מעל שלוש שנים ביחד. לאחרונה הוא שוב התחיל לדבר על מגורים משותפים. שנינו גרים בשכירות. אני למען האמת לא רוצה לגור איתו. לשנינו יש דרך חינוך ילדים מאד שונה. הוא לדוגמא נותן לבנו לעשות מה שבא לו מבלה ימים שלמים על הפלייסטיישן ואני מאד חוששת מההשפעה על בני. אני לא מרשה לבני להכניס לביתי את הפלייסטיישן. אני לא בן אדם נטקשה אבל מאמינה שבני נוער לא צריכים לבנות במסכים כל היום. בקיצורהמעבר איתו מפחיד אותי מהרבה סיבות אבל החינוך וההגיינה שלו בראש הרשימה. הוא כאמור מגדל כמה חיות בבית והניקיון שםלוקה בחסר. השאלה שלי האם לדעתך אפשר להמשיך בזוגיות שכל אחד נמצא בדירתו. אנחנו נפגשים הרבה מאד, בלי מגורים משותפים שברור לי שיהיו מאד מאתגרים. האם זה נורמלי שאני לא רוצה לעבור לגור איתו למרות אהבתי והקשר הטו ב שיש לנו תודה מראש על התייחסותך

תשובה:  בן זוגי הוא טיפוס איך אומר בוהמייני די חי מהיד אל הפה


הי קרן מדברייך עולה שיש לך קשר עם בן זוג שאינך בטוחה שאת מוכנה לחיות איתו במגורים משותפים כי הרגלי ההגינה והחינוך שלו שונים משלך. קרן כיום יש הרבה אפשריות לקיום זוגיות. גם מגורים שאינם משותפים זו אפשרות. הנורמלי זה מה שנכון לכם ולצרכים שלכם לטווח הקצר והארוך. בהצלחה.
 X