על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בעיות כלכליות בזוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בעיות כלכליות בזוגיות  -  (שירי)


אני בת 67 נמצאת בזוגיות כבר 6 שנים עם אלמן בן גילי בתחילת הדרך שיקר שיש לו פנסיה ואחרי שעברנו לגור יחד הסתבר שממדובר בגמלת באובדן כושר עבודה שהסתיימה לו השנה ונשאר עם ביטוח לאומי וגמלת אלמן סכום זעום של 1600 . אני גימלאית משרד הבטחון עבדתי 32 שנים קשה מאוד גידלתי 3 ילדים לבד יש לי משכורת של 18000 שקל ושאיפתי היתה לעזור לילדי ואני מוצאת את עצמי בזוגיות שמכניסה אותי לחרדות מה יהיה בעתיד.לציין שאין לשנינו דירה והוא בקושי יכול להשתתף בשכירות ומעבר לזה מאומה . מדובר באיש טוב אבל עם המון שקרים וגם את הקצת כסף שנשאר לו הוא מבזבז על קניות באיטרנט כל מיני פיצ'יפקס חסרי משמעות .אודה לך על כיוון

תשובה:  בעיות כלכליות בזוגיות - (שרי וינר)


שלום שירי מדבריך עולה קושי עם בן זוג שנמצא במצב כלכלי שלא מסוגל לכלכל את עצמו ואת מוצאת את עצמך תומכת בו . את מתארת מצב שתכננת לתמוך בילדיך ולא בבן זוג. אם הקשר מיטיב איתך חשוב לך ומספק אותך את צריכה להגיע איתו להסכם על ההשתתפות שלו בהוצאות כדי שתוכלי לחיות ברווחה וללא דאגות כלכליות.
 X