על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בעיית בזוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בעיית בזוגיות  -  (מירב )


‎שלום לכולם ! ‎נשואה מזה 20 שנה ועוד ארבע שנים שיצאנו לפני ... ‎ואותה בעיה מלווה אותי מהיום שגיליתי ועד עצם היום הזה.(עוד לפני החתונה גיליתי ואני לא אשכח שזה היה עבורי כמו יום אבל)הבעיה שמפריעה לי שבעלי צופה בפורנו שאני ב בבית ושאני לא דוחה את הסקס איתו ... ‎הבעיה היא שאני מגלה שהוא נישאר ער יותר מאוחר ממני וזאת ע״מ שיצפה בפורנו ומה שעולה מיזה . ‎אני למעט ימים אסורים לא דוחה ורוצה סקס איתו והוא מיצדו מעדיף לארוך כל השנים לראות פורנו ... ‎זה פוגע. זה כל פעם צובט את הלב בצורה הכי כואבת שיכולה להיות, זה ממש כמו שהוא בגד בי בעודי בבית ... אני לא פרמטיבית ואני יודעת שהרבה גברים צופים בפורנו אך שהמינון עולה בצורה מטורפת וזה בא בתקופות ובגלים ויכול להיות ע״ב יום יומי .. ‎אני מתחרפנת ... שואלת את עצמי למה ... ‎1 למה לא להנות מיזה ביחד -אף פעם לא נתן תשובה . ‎2 למה אתה מעדיף את זה עלי - תשובתו זה סיפוק מהיר ... סליחה תשובה מעליבה אני לא מקשה עלו ולא דורשת סקס מסובך ואפילו ברוב הפעמים יותר מספקת אותו מאשר הוא מספק אותי . ‎אני אישה נאה וברוך השם עוד צעירה בנפש ובגוף ואני פשוט משתגעת מיזה זה גורם למתח לחוסר חשק בזוגיות וברצון להמשיך את חיי לבד. ‎אני מבקשת להתגרש מאחר ואני מבינה שאין עתיד שכל פעם הפעולה הזו חוזרת על עצמה ופוגעת במעמקי נשמתי . ‎הוא אומר שמי ישמע שאני רוצה להתגרש על זה יצחק עלי . אבל באמת אני לא יכולה לשאת את הכאב הזה . ‎מה דעתכם בנושא .

תשובה:  בעיית בזוגיות


מירב שלום. מדברייך עולה קושי מול בן זוגך בכך שלהרגשתך הוא מעדיף צפיה בפורנו על להיות איתך. אני מבינה מאוד את הקושי ואת החויה שאת מרגישה נבגדת. נראה לי שצריך להבין האם בן זוגך מעדיףצפייה בפורנו כי יש לו קושי באנטמיות או סיבות אחרות. הייתי ממליצה לך לפני פרידה לנסות וללכת איתו לטיפול זוגי. חשוב להבין את הקושי . את לא מתארת קשיים אחרים בזוגיות ולכן כדאי לברר את העניין לעומק. בנובף חשוב לי לומר לך שאם את רוצה להתגרש סיבותייך איתך ואף אחד לא יצחק או לא יתייחס לכוונותיך ברצינות אם את מתכוונת אליהן. בן זוגך צריך להבין את הקושי שלך ולהירתם לטפל בקושי שהוא מייצר שמפריע לזוגיות . בהצלחה
 X