על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

בעל שהחליט להפוך להיות שקרן ביום אחד ולהפוך את האי

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  בעל שהחליט להפוך להיות שקרן ביום אחד ולהפוך את האי  -  (אורטל)


אני נשואה 4 שנים בעלי החליט ביום אחד לפני כ6 חודשים שהוא הופך את האישיות שלו להיות שקרן פתולוגי ומאז הוא כל הזמן משקר ואני רק תופסת אותו כל הזמן למה הוא לא מבין את מה שכולם לומדים בגן שלשקר אין רגליים ושקר תמיד מתגלה והשקרים שלו הורסים לנו את הזוגיות? והאם יש מצב להישאר בזוגיות כזאת שאני לא סומכת על שום מילה של הבנאדם? הוא יחזור להיות אדם של אמת?

תשובה:  בעל שהחליט להפוך להיות שקרן ביום אחד ולהפוך את האי - (שרי וינר)


הי אורטל מדהריך עולה שבן זוגך מזה חצי שנה משקר ושאת לא סומכת עליו . לא ברור מה השתנה ומדוע הוא שינה את ההתנהגות שלו נראה לי שאם את כל כך לא סומכת כדאי שתפנו ליעוץ מקצועי . בהצלחה
 X