על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

גברים שאיבדו אנושיות גברית

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  גברים שאיבדו אנושיות גברית  -  (עינב)


שרי וינר , חשבתי לספר לך ואף לשמוע את דעתך והסיבות לנושא .. : (אני - רווקה.. סוף שנות ה-30.. . הוא - גרוש ממש ממש טרי בתחילת שנות ה-50..- הוא גדול ממני ב 12 שנה ) רקע : לטעמי אדם נחמד ומעניין , נורמטיבי , הכרנו בעבודה לפני 3 שנים בערך , -מדי פעם היינו נפגשים-בעבודה פעם ב.. ,ולכן כבר פיתחתי ביטחון מסויים כלפיו . יצא שיצאנו פעמיים לטיול קבוצתי וממש טיפה התכתבויות . הסתיים הפרוייקט ואני כבר מעל שנה וחצי לא פוגשת אותו בעבודה . לא היה שום מגע או משיכה פיזית ממני אליו . יצא שמעט המשכנו גם בתכתובות בלבד ממש מעט . הבנתי בכלליות שהוא היה רוצה לשכב איתי למרות שעוד לא פיתחנו קשר מסויים - וזה הוריד לי כל חשק מנטאלי כלפיו - כי אין לי כל עניין באדם שמעוניין לשכב עם אשה סתם כך ללא קשר משמעותי כלשהו ,( או רצון עתידי לקשר כזה ) , וזה גם דוחה אותי מאוד . הקשר נותק . השבוע לאחר חודשים בודדים , כתב לי שרוצה ליידע אותי שהוא ואישתו החליטו סופית להפרד ולהתגרש ולפי כך אני כולה להתקשר ואם אני רוצה ו בכל שעה (בתקופה שהיה פרוד חלקית , -היה מפחד.). שמחתי - דיברנו בטלפון ואתמול קבענו להפגש - למרות שאני התלבטתי מעט . והנה מעתיקה לך מה שכתבתי לחברה הבוקר בבקשה " אתמול נפגשתי עם בחור שהכרתי בעבודה.. (התגרש לא מזמן..) הוא בא אלי אסף אותי.. (גדול ממני ב 12 שנה..) הוא נחמד כזה וכבר מכירה אותו מהעבודה תקופה, בזמנו . אז חשבתי שאולי כדאי לצאת איתו-כי נראה לי בוגר ובכללי בגלל ההכרות הרגשתי איתו סבבה וביטחון ועניין... וחשבתי שסביר שהוא יירצה קשר רציני נורמאלי אפילו נישואין וכו.. . קפצנו לקיסריה ואחר כך אפילו נפגשנו עם אחותי והיה נחמד . אבל ... אחר כך פיתחנו קצת שיחה סתם כזה עליו והוא אומר " אני כרגע יכול לשכב עם חמש נשים במקביל\אני לא מחפש מישהי אחת ...." בלה בלה בלה .. . ובאותו רגע ..... הרגשתי ממש הזוי . - הוריד עצמו מגבר מסויים .. . לדבר זול ולא מושך .. . מה זה השטויות הללו ..... איך אדם יכול להגיע לשפל כזה. ... אותי זה כל כך דוחה.. " שרי , אני מרגישה שאני נמצאת בעולם של גברים נטולי רגש ..... שלדעתי גם ה"סקס" שהם עושים - עם ה " חמש בנות " במקביל .. לא אמיתי כי אני לא מאמינה בסקס שלא נוצר ממשמעות רגשית כלשהי ... . אני כמהה לאהבה וקשר אמיתי שיעניק לי את החום והביטחון לו אני כ"כ זקוקה .. . ומשום מה בהכרות שלי עם גברים מאש היותי בת 16 , אני נתקלת בגברים לא רציניים . .... אני לא מבינה - מדוע זה קורה לי ? מדוע אני רואה מחד - מלא זוגות נשואים או בזוגיות נורמטיבית - ורק אני נתקלת בגברים שכשאני רומזת על קשר אמיתי ... מסתכלים עלי כאילו נפלתי מהירח . הוא אומר חד וחלק שכרגע מטרתו להכיר אפילו 5 נשים במקביל ומעז גם לנסות לגעת בי . אני מרגישה שאני בעולם הזוי .. מה אני יכולה לעשות ?....ולמה זה ? ...

תשובה:  גברים שאיבדו אנושיות גברית - (שרי וינר)


הי עינב מדברי עולה מפגש עם גברים שמעוניינים רק בסקס. ברור שיש גברים שמעוניינים בקשר ובקשר משמעותי . בדרך כלל הבחירות שלנו משקפות חוויה שמוכרת לנו. יתכן שאת צריכה לבדוק מה את מחפשת מקשר. לבדוק לאורך זמן אם יש משהו שחוזר על עצמו בבחירות שלך. כמה את מאמינה בקשר. כל אלה אמורים לעזור לך בבחירה. בהצלחה.
 X