על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

האם נכון ללכת לטיפול זוגי?

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  האם נכון ללכת לטיפול זוגי?  -  (לי)


אנחנו תקועים! לא מצליחים להיפרד ולא מצליחים באמת להיות יחד. אנחנו לא נשואים, בשנות העשרים לחיינו. היינו שלוש שנים ביחד, עברנו לגור יחד. היו ריבים והוא עזב. לא הבנתי מה קרה, הוא לא היה ברור איתי, אני מצידי הרגשתי שאנחנו החברים הכי טובים והוא הלך. מיותר לציין שנשבר לי הלב. לאחר שבועיים דיברנו והוא אמר שהוא מבולבל. והוא ׳מחליט שלא להחליט׳. עברה מאז חצי שנה. בתקופה הזו אנחנו נפגשים שלוש פעמים בשבוע ישנים יחד יוצאים גם שוכבים לפעמים (הוא ישן אצל אמא שלו ומעולם לא לקח מהדירה המשותפת את הדברים). הוא מצפה שהכל יהיה בסדר אבל כלום לא בסדר. אנחנו רבים ריבים קשים מאוד כי הוא סגור מאוד כלפי ואני מתחרפנת. ניסיתי כל התקופה הזאת לחתוך את הקשר אבל הוא מתנגד ולי קשה להוציא אותו מהחיים שלי. הוא אומר שהוא מנסה לתת הזדמנות אבל הוא כמו קיר. הוא מוכן ללכת לטיפול זוגי. אבל אני מרגישה מטופשת. אני לא יודעת מאיפה מוצאים מטפל מתאים. הרי אנחנו לא נשואים, וכל המטפלים מדברים על ׳הצלת הנישואין׳. לא רוצה לעשות מעצמי עוד יותר מפגרת ממה שאני מרגישה עכשיו. השאלה היא האם טיפול זוגי הוא נכון, המקרה שלנו הוא חריג? ואיך מוצרים מטפל מתאים? אני צריכה מישהו מאיזור בקעת אונו/פתח תקווה

תשובה:  האם נכון ללכת לטיפול זוגי?


הי לי טיפול זוגי בהחלט מתאים. טיפול כדי לברר יחסנו לאן. כדי לברר את הקושי של ביחד או לא. באתר יש המון מטפלים טובים באזור שנח לכם את צריכה להתרשם מאיך המטפל מציג את עצמו מנסיונו והרקע המקצועי שלו. מאמינה שתמצאו את המטפל המתאים דרך האתר. בהצלחה.
 X