על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

הגבר נעלם

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  הגבר נעלם  -  (קרן)


היי, אני יצאתי עם מישהו כבר חודשיים עכשיו. בשבועות האחרונים הוא פשוט מתקשר. טוען שהוא עסוק בעבודה ולא מצליח להתרכז בעבודה ולכן מתוסכל מזה. כשניסיתי לדבר איתו על זה הוא ברח. בשבת ניפגשנו והיה נהדר. השבוע הוא הפסיק ליצור קשר, ממש נעלם. כתב הודעה שהוא יתקשר בערב לבסוף לא התקשר. הבנתי שזה סימן שהוא רוצה לחתוך מהקשר. מבחינתי נפרדנו. אתמול בלילה אחרי שבוע הוא שלח הודעה פתאום שהוא מצטער שנעלם וזה היה כי משהו נלחץ אותו (לא הסביר מה) והיה עסוק בעבודה ולכן לא ענה. כתבתי לו בחזרה הודעה מרגיעה העיקר שהוא בסדר, אבל גם שמבחינתי נפרדנו ושאלתי אותו אם זה המסר שהוא ניסה להעביר לי. הוא שוב לא ענה לי כל היום. מה לעשות בשלב הזה? אין לי דרך כעת לתקשר איתו ואני לחוצה מהעניין. תודה!

תשובה:  הגבר נעלם - (שרי וינר)


הי קרן מדבריך עולה שכבר החלטת להיפרד ולהמשיך הלאה. הוא מראה חוסר יציבות כרגע לא הגיב להודעה שלך כך שאם לא נח לך עם ההחלטה שלך תאפשרי לו עוד זמן להגיב . בהצלחה
 X