על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

הגבר נעלם בכל פעם שכועס על משהו

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  הגבר נעלם בכל פעם שכועס על משהו  -  (חנית)


היי, אני בקשר עם מישהו תקופה די ארוכה, קשר שלא הוגדר כזוגיות אבל בכל אופן הרגיש כמו. הגבר נעלם בכל פעם שכועס על משהו, ואז כשאני רוצה להשיגו חזרה אני צריכה להבין ולנחש למה ואיך ומדוע נעלם. שבוע הבן אדם לא דבר איתי ולא יצר קשר, אתמול כשבדקתי למה, אמר לי שלא רוצה יותר את הקשר בגלל דברים שפגעו באימון שלו בי, עדין אני חושבת שיש כאן מקום להבין ולא לכעוס, התנצלתי נסיתי לדבר בנייד אך ללא הועיל הגבר בשלו ולא מעוניין לשמוע איתי רשם בהודעה שיהיה לי בהצלחה, נורא מציק לי כל המצב הזה בא לי עוד להמשיך לנסות לתקשר איתו ולגשר על זה, רוצה עצה ממך

תשובה:  הגבר נעלם בכל פעם שכועס על משהו


הי חנית מדבריך עולה כי בן זוגך בתקופה האחרונה ניתק קשר וטוען שפגעת באמון שלו. ממליצה לך להמתין לתת לדברים לשקוע אם הוא ירצה לבנות משהו אני מניחה שיצור קשר ואם לא המשמעות שאת צריכה להמשיך הלאה עם כל הקושי שבדבר. לפעמים הזמן משמעותי. בהצלחה.
 X