על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

הערצה למפורסם

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  הערצה למפורסם  -  (אנונימית)


שלום רב. אשמח עם תוכלו לתת לי טיפ קטן איך להוציא זמר שאני ממש מעריצה וחושבת עליו בלי הפסק מהראש. יש לי בעיה שאני קצת אובססיבית אליו, אני בלי סוף מסתכלת עליו באינטרנט וזה עושה לי לא נעים שאני לא יכולה ליצור איתו קשר להכיר אותו מקרוב. אין לי פייסבוק ולכן אני לא נכנסת אליו לפייסבוק. בנוסף לטיפול שאני מקבלת אני גרה בתל אביב אשמח מכל הלב ותעשו ברכה איך אפשר להוציא אותו מהראש. יש לי קצת אובססיה במחשבה עליו. הפסיכולוגית שלי כרגע לא יכולה לטפל בי בגלל סיבה אישית ואני לא רוצה לפנות למישהו אחר בטיפול. זה מאוד חשוב לי אתם תעשו מצווה עם תוכלו לתת לי טיפ קטן כעזרה עצמית בנושא זה. חג עצמאות שמח תודה.

תשובה:  הערצה למפורסם - (שרי וינר)


הי אנונימית נשמע שאת פיתחת אובססביות לזמר. מציעה לך בכול פעם שהמחשבה עולה לפנות לעשייה אחרת או ליצור קשר עם דמות קרובה משמעותית ולשוחח איתה על דברים אחרים. לפתח לך בנק של הסחות דעת שכשכל פעם שעולה המחשבה את פונה לעשייה אחרת. הדרך היא לנסות להכניס שליטה איפה שאין שליטה ולחזור לטיפול בהצלחה.
 X