על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

התחשבנות כלכלית בפרק ב'

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  התחשבנות כלכלית בפרק ב'  -  (יריב לביא)


שלום, אני ואשתי נשואים פרק ב' היא עם שני ילדים ואני עם שלושה. יש בינינו אהבה גדולה מאד והילדים מסתדרים מצוין. אנחנו גרים בדירה משותפת וחולקים את הוצאות הבית באופן שווה (מלבד נושא המזון שאני משלם יותר בגלל שיש לי ילדים מתבגרים). מצבנו הכלכלי זהה פחות או יותר (אני מרויח יותר אבל משלם מזונות גבוהים והיא מקבלת מזונות מהגרוש). היא טוענת שאני צריך לפרנס גם אותה (כלומר לשלם לה על טיפולי יופי, חופשות וכו') בזמן שאני טוען כי אני בעצמי מתקשה לשרוד כלכלית ו"לגמור את החודש". האם היא צודקת? ניסינו לנהל המון פעמים שיחות על זה אבל זה תמיד נגמר במריבות גדולות. מצד אחד אני בעלה לכל דבר מצד שני אני חושש שאם אסכים היא תגרור אותי להוצאות כספיות שלא אוכל לעמוד בהן. מה נכון? האם להגיד לעצמי כי בחרתי בה להיות אשתי ואני איתה בטוב וברע? או שעלי להמשיך לשמור על כספי?

תשובה:  התחשבנות כלכלית בפרק ב' - (שרי וינר)


הי יריב מדבריך עולה כי פרק ב שלך בנישואין מוצלח. אם אתה מתייחס לבת זוגתך כאשה שאיתה אתה רוצה לבלות את חייך חשוב שתתן לה את ההרגשה הזו ושתשחרר מולה את העניין הכלכלי. תתאמו בינכם את ההתנהלות הכספית שקשורה בחיים האישיים שלכם האוירה בבית אמורה להיות משוחררת שמאפשרת רוגע ובטחון.
 X