על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

התלבטות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  התלבטות  -  (מ)


אני נושאה + 3 ועם נכדים . לצערי בזמן האחרון פשוט הפסקתי לאהוב את בעלי מזה 30 שנה . אנחנו רוב הזמן לא מדברים , תמיד יש לו מה להעיר , תמיד המילה את ואת וזה כבר נמאס , או שיש לו מילה אחרת "את צריכה לקחת את עצמך בידיים " . ככה זה 30 שנה . יש לציין כי עברנו מספר רב של פעמים טיפול זוגי , לצערי זה לא צלח . אני מתה לפרק את החבילה, אבל אני יודעת שאני הפסיד את הילדים , כי אותו הם אוהבים יותר ממני , כי הוא לא מעיר להם , לא אומר להם מה הוא חושב . יציאות לבילוי או לסוף שבוע אם אני לא יוזמת אז אין . כמובן שאנחנו תמיד חוזרים ורבים . יש לציין כי אנו ישנים בחדרים נפרדים . מדי פעם אנחנו ביחד , אבל כמובן שאני לא כייף לי , אבל אין לי כוח לשמוע את הקיטורים שלו "מה איתי ". אני ממש לא יודעת מה לעשות .

תשובה:  התלבטות - (שרי וינר)


הי מדברייך עולה קושי זוגי מורכב ופחד גדול לסיים את הקשר. לצד נסיונות טיפוליים רבים כדי להחיות אותו. יש לך לדעתי שתי אפשרויות או לפרק את הקשר ולא לפחד אלא להסביר לילדך את רצונך בהנאה בתחום הזוגי בחייך. אני בטוחה שילדך יסכימו איתך ואולי תופתעי לגלות קשר אחר בינכם. או להשאר בזוגיות לא לצפות ולדעת שבחרת ולהצליח ולהנות מדברים אחרים שתמלאי בנם את חייך. בהצלחה
 X