על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

זוגיות חדשה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  זוגיות חדשה  -  (לימור)


שלום רב. לפני שבוע הכרתי מישהו במועדון חברתי מסוים והוא ישר אמר שהוא התאהב בי. לא היתה לי זוגיות המון שנים וקצת נכנסתי ללחץ, אומנם יש לי אליו משהו אבל אני ראיתי אותו פעם אחת והוא כבר ביקש תמונה שאשלח לו והזמין אותי לבוא אליו לא ראיתי את זה בעין יפה ויש לי חששות לגביו עם להמשיך את הקשר או לא כי גם אני נמשכתי אליו קצת. אני לא רוצה להתאכזב ממנו בסופו של דבר וגם אמרו לי להיזהר. האם כדאי לי להמשיך בקשר? יש לי חרדת נטישה עברתי לפני כמה שנים פרידה קשה מבן זוגי הקודם. ועברתי משבר מאוד קשה אשמח לעצה תודה מראש

תשובה:  זוגיות חדשה - (שרי וינר)


הי לימור הפחדים שלך מובנים אבל אם את רוצה להתקדם את יכולה לשתף את הבחור שאת רוצה לבדוק את הקשר בצורה איטית יותר ולהיפגש במקום נטרלי ולא אצלו עד שתרגישי בטוחה לקחת יותר שליטה. בהצלחה. שרי
 X