על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

זוגיות פרק ב

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  זוגיות פרק ב  -  (אלונה)


שלום אני גרושה כשנה עם שתי ילדים בן 11 ובן 7הכרתי מישהו בגילי רווק אחרי הגירושים התחלנו סוג של קשר חברי ישיבות בילוים עם עוד חברים משותפים הקשר התהדק ואף היינו תמיד שוכבים מבלים וכו לפני כחצי שנה תכננו להפגש הוא פתאום אמר לי בהודעה שהוא ממש מכבד ומת עליי אבל לא רוצה לפגוע בי כי הקשר יכול להמשך בלי עתיד כי המצב גדול עליו אוקי הקשר נגמר לחודש וחצי ומצד שלו התחיל שוב זה היה בינואר המצב עד היום ממשיך להתהדך שהוא אומר כבר אני אוהב אותך ולפעמים יש מצב שאנחנו יוצאים ים הילדים אני מהצד שלי מנוסה ויודעת שזה דיי גדול עליו ממש מבינה שבראש שלו רווק הולך עם רווקה אציין שאף פעם לא היה בקשר רציני עם בחורות ואף אחת לא נכנסה אליו לבית חוץ ממני אז מבינה שהוא חושש אציין שיש ביננו קשר מאוד חזק אבל מצד שלו אני לא רואה מה הוא מגדיר אותנו אשמח לעצה ? אציין שהקשר חזק ויש מניעה וחשש מצד שלו בגלל המצב שלי גרושה פלוס מילים חמות סקס טוב מכבד מתעניין מקנא מה לעשות אני מאוד אוהבת אותו והקשר מתהדק אמרתי לעצמי נזרום לי אין מה להפסיד יש לי בית ושתי בנים ואולי יתן לזמן לעשות את שלו?

תשובה:  זוגיות פרק ב - (שרי וינר)


הי אלונה מדברים עולה קשר שרק הולך ומתקרב. אם אכן את מרגישה כך וחשוב לך לדעת מה עתיד הקשר ואת רואה את עצמך בעתיד בקשר מחייב על כל המשתנים מכך. אין יותר משיחה פתוחה וכנה על כך. אם את מעוניינת לתת לזמן לעשות את שלו ולאן שהיחסים יתקדמו את מרוצה אז תשארי כך. בהצלחה.
 X