על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

זוגיות פררק ב

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  זוגיות פררק ב  -  (בתאל)


שלום התגרשתי לפני שנה אני גרושה אמא ל2 ילדים בכרתי מישהו אחד החברים של גיסי חודש לפנינ שהתגרשתי והיה חיבור מדהים הוא רווק בגילי היינו מבלים הרבה ביחד חצי שנה אחרי רדשם לי הודעה שהוא ממש לא רוצה לפגוע בי ושאני חשובה לו ולא רוצה לפגוע בי שאלתי אותו עם זה בגלל הסטטוס אמר כן גדול עליי. אמרתי לו אוקי אני מבינה אותו רווק אציין שלא היה לו מערכת זוגית רצינית אף פעם רק זמניות וסקס. אחרי חודש שלח הודעה ושוב הכל התגלגל בילוים לבד משותפים לפעמים עם הילדים וכו. אצין שהבנתי מאחד החברים שדיבר עם אמא שלו והיא לא מוכנה לקבל אבל זה שמועה ששמעתי מגיסי וחבריו הוא ניסה להכניסהאותי למשפחה מבלי שאני יידע כניראה ביקש כביכול אישור מהאמא הוא בן אחרון במשפחה גר רק עם אמא בקיצור הוא ממש מכבד מעריך ממלא אותי במחמאות ופשוט קשה לו להחליט עם המצב הזה תמיד אמר עם היית רווקה עם היית רווקה אין מה לעשות הילדים קיימים אבל אני מאוד רוצה להיות איתו לא יודעת ממה ה וא מפחד ואני מבינה שקשהה לו זה קשה להכיל אותי יחד עם שתי ילדיי ואציין שאמרתי שאין לי בעיה להתחתן ולהביא ילדים נוספים הקשר ממשיך תמיד ואף מתחזק אבל זה עדיין קשר לא מוגדר אשמח לעצה?

תשובה:  זוגיות פררק ב - (שרי וינר)


הי בתאל מהדברים עולה שאת ביחסים אחרי גרושים עם מישהו שדרוש לו זמן לקבל שאת עם שני ילדים ולא רווקה כמוהו. נראה לי שכדאי לתת לו זמן להחליט ולא ללחוץ עליו להיות בקשר, אני מבינה שזה קשה לו על אחת כמה וכמה קשר מורכב. תאפשרי לו את הזמן כדי להחליט כי התהליך לא פשוט עבורו ולא נכון ליצור לחץ כי את רוצה פתרון מהיר. בברכה שרי
 X