על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חברה שתלטנית

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חברה שתלטנית  -  (א.ר.)


שלום אני בן 23 יוצא עם בחורה בגילי כבר 7.שנים . מגיל 16 אנחנו יחד . חברה ראשונה ויחידה שלי . בשנתיים האחרונות היא דורשת ממני בלחץ מלחיצה אותי ללמוד לעבוד להצליח ברור שאני רוצה את זה גם אבל אני מבולבל ועדיין לא סגור על מה אני רוצה ללמוד ובמה אני רוצה לעבוד ולא יודע איך להצליח ולהרויח הרבה כסף . היא מלחיצה אותי בזה יותר . היא גם יורדת עלי ומקטינה אותי על פגמים מסוימים שכאילו יש בי כגון משקפי ראיה שאעשה לייזר .... או ניתוחים מסויימים ( אף זיעה ) ....לי טוב ככה עם עצמי אבל לה זה מפריעה . היא גם מחליטה לי מה לקנות בגדים שאני לא אוהב . או שלא נוחים לי . היא אומרת שלא יהיה נוח לך שיהיה יפה קטן ולא שק עלייך . אם אני לובש משהו שלא יפה בעינה היא פשוט הולכת ממני . אני מרגיש לחוץ מבחינת עתידי והיא מלחיצה אותי יותר על הכל ורוצה רק כסף ובגדים והצלחה כאילו לטובת שננו . היא אומרת לי אני לטובתך . שתיראה טוב . אני כבר לא יודע אם אני אוהב אותה או שאני מפחד להיות לבד ? אני עצבני כשאני איתה אני מרגיש לחוץ מהכל ובא לי למות . אמא שלי אומרת לי שזה יחסים לא בריאים כי כשיש חברה היא צריכה להרים אותי לתמוך בי שיחד נתקדם וניגדול . ושאם היא אוהבת אותי היא לא תכריח אותי ללבוש בגד לא נוח או שלא מוצא חן בעיני . ולא תבקש ממני להשתנות ולעשות ניתוחים . אני עצבני לא רגוע רב עם כולם ומפחד להיות לבד ללא חברה או שלא אמצא חברה . מה את חושבת על כל מה שסיפרתי לך פה ???? הודה לתשובה והסבר

תשובה:  חברה שתלטנית


שלום אני מבינה מדבריך כי החברה איתה אתה בזוגיות מספר שנים, אתה חווה אותה כשתלטנית, החוויה שלך מולה היא שהיא לא רואה אותך ומקבלת אותך כפי שאתה. לדבריה היא חושבת בשביל שניכם ומאוד חשוב לה שתיראה בצורה מסוימת ושתצליח. לא ברור מדבריך אם ניסת לעשות אחרת. אם אמרת לה שאתה רוצה אחרת. יתכן ושהיא חווה אותך ללא דעה וחלש ולכן משתלטת. אני ממליצה לך לברר לעצמך מה נכון עבורך. מה אתה רוצה מזוגיות.לקיים שיח בעניין הזה מול בת הזוג שלך. להציב גבולות שמתאימים לך. בהצלחה.
 X