על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

חוסר התאמה מינית

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  חוסר התאמה מינית  -  (דור)


היי, אשתי ואני כמעט 8 שנים ביחד, התחתנו לפני פחות משנה, ללא ילדים. אני בן 29 והיא בת 27. אנחנו יחד מאז שהשתחררנו מהצבא. אנחנו אוהבים אחד את השני הכי הכי בעולם, יש לנו התאמה רגשית, אינטלקטואלית, נמשכים אחד לשני ורואים את העולם בערך עין בעין (עושים אפילו תואר שני ביחד :)). חווינו אתגרים לא פשוטים לאורך הקשר וצלחנו אותם. אם תשאלו אותי - היא האישה האולטימטיבית לילדים שלי. העניין שאנחנו חווים לאורך הקשר המון בעיות במיטה. פה ושם ישנם הבלחות אבל ברוב הזמן אנחנו לא נהנים במיטה, תקשורת מינית לא טובה, הבדלי חשקים, אני לא מצליח לקרוא אותה ונכנס ללחץ וחרדות ביצוע. לפני שנתיים כמעט הייתי בטיפול אצל סקסולוגית שעזר אבל לא מספיק. עכשיו בקורונה היא מובטלת ואני בחל"ת, החלטנו לעבוד על הנושא המיני ולשפר אותו, ללמוד אחד את השני ולשפר את התקשורת המינית שלנו. אבל שוב, אנחנו לא מצליחים ומתוסכלים. ניסינו עכשיו לשכב ללא הצלחה ואשתי אומרת לעצמה שכנראה זה מקרה אבוד ואנחנו לא מתאימים מבחינה מינית, במיטה אני זה אני (כבד בגישה ולחוץ) והיא זה היא וניסינו כל דרך אפשרית וכנראה זה לא בר פיתרון. המשפט הזה די מטלטל אותי. היא די העוגן שלי בחיים - כרגע אני בחל"ת ולא יודע אם יחזירו אותי לעבודה, אנחנו מחפשים לקנות דירה ביחד ועתיד משותף ו...רבאק אנחנו לא מצליחים לעשות סקס... צלחנו אתגרים ובסקס אנחנו תקועים ואני כבר מגלגל בראש חשש לעתיד היחסים שלנו, עד כדי פירוק החבילה... מה לעשות? איך מתגברים על זה? איך פותרים את הפלונטר הזה? האם זה באמת מקרה אבוד - אנחנו לא מתאימים מינית וחבל שלא עלינו על זה קודם או שיש אור בקצה המנהרה ואפשר לפתור את זה?

תשובה:  חוסר התאמה מינית - (שרי וינר)


הי דור. נשמע מדבריך שאתם בזוגיות טובה מאוד ושבהמון תחומים אתם מסתדרים. מדבריך עולה שיש קושי בתחום המיני והייתי ממליצה לכם בשלב הזה לא לפרק את הזוגיות אלא לפנות למומחה בטיפול מיני שינסה לעזור לשניכם לפתור את הבעיה. בעבר טופלת לבד והקושי הוא זוגי לכן כדאי להגיע לטיפול ביחד.נראה לי שלפני שאתם מפרקים כדאי לטפל בקושי המיני בצורה מקצועית. בהצלחה
 X