על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

טיול חול

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  טיול חול  -  (אלי)


שלום אקסית מיתולוגית של למעלה מ 30 שנה.גרה בחול. נוצר ביננו שוב קשר מחודש לפני מס חודשים.הגיעה לארץ לביקור וכמובן שהאהבה פרחה .נזרקו לחלל מאות ואלפי מילים של אהבה טוטאלית ושאין כמותה. שבועיים של פאן מטורף ורגעים קסומים.כמובן שמכיוון שהייתה אורחת שלי אירחתי אותה ופינקתי בגדול הופעות בילויים כל יום הפתעה שונה ומיוחדת. כיוון שהמרחק ביננו ככ גדול קבענו להיפגש בקיץ באירופה, לטיול קסום שעבדתי ותיכננתי אותו לפרטים. את הכרטיס שלה היא הזמינה ואני את שלי. ומכאן מתחילה הסאגה... היא הייתה משוכנעת שכל שאר הצאות הטיול הוא על חשבוני ,כיוון שהגבר הוא זה שאמור לשלם ,מהיותו גבר, ומכך שלפי התיזה שלה אישה לא אמורה לשלם ומעולם לא שילמה עם אף גבר שהייתה על מאום וכלום. מעין "מנהג המקום". גבר שאינו יכול לממן אותי כלכלית בטיול איני רוצה להיות איתו, אבל כאן פרדוקס: אני מוכנה לשבת איתך על ספסל או לטייל או לשבת על הספה בבית, לא איכפת לי , העיקר להיות איתך ובלבד שלא אשתתף ואממן....!! מנגד ציפיתי וחשבתי שמן הראוי, לאיזושהי השתתפות בסכום כולשהו מכבד מצידה, שאפילו לא הגדרתי אותו כמחווה של רצון טוב וכהרגשה נעימה,שזוהי אהבה ולא דבר אחר... אני מציין מפורשות שהאישה אינה סובלת מחיסרון כיס, נהפוך הוא לחלוטין....ואילו אני כרגע מאוד לחוץ כספית.... המצב התדרדר לכדי ביטול הטיול שהיה אמור להיות ירח דבש לכל אחד מאיתנו ,ולכדי אמירות לא נעימות..... איפה ואם בכלל טעיתי ,כיצד יוצאים מפלונטר כזה? מה מקובל ונהוג.....האם ציפיתי ליותר מדי? אשמח להחכים.....

תשובה:  טיול חול - (שרי וינר)


הי אלי. מדבריך עולה קשר מן העבר שהתפתח שוב והיה נעים ומספק עבור שניכם. לא ברור מדבריך מה אתם תכננתם למשך הקשר מלבד כייף ובלויים ואיך היה נהוג בנכם בעבר ובביקור האחרון כספית. כנראה שהיתה אי הבנה שלא השכלתם לפתור אם אתה עדיין מעוניין בקשר ויש מקום לשיח בנכם תנסה לפתור את אי ההבנה שנפלה בנכם ולהבא תנסה להיות ברור יותר על כל הפרטים. בהצלחה.
 X