על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

יוזמת יחסים עם זוג נוסף

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  יוזמת יחסים עם זוג נוסף  -  (ניר)


אני נשוי כעשרים שנים, במערכת יחסים טובה וסקס תדיר וטוב. אשתי לא התנסתה ביחסי מין עם גבר אחר. לאחרונה, אשתי מעוניינת שנגוון את היחסים על ידי יחסי מין עם זוג אחר. בעיקר היא מעוניינת לחוות יחסי מין עם גבר אחר. אני זורם עם העניין אבל חושש שזה יפגע במערכת היחסים ושאשתי תימשך אלי פחות לאחר שתחווה גבר אחר שייתכן שיהיה עם איבר גדול משלי. אשמח לעצתך

תשובה:  יוזמת יחסים עם זוג נוסף - (שרי וינר)


הי ניר, טוב לשמוע שאחרי 20 שנה ביחד הכל טוב ואישתך מבקשת שינוי ויותר גיוון. אין לי אפשרות לומר לך מה יקרה. אם אתם פתוחים מכילים סומכים זה על זו החוויה יכולה לתרום ולא לסכן. איך אתם מגיעים לזה זה מה שחשוב שנה טובה. פתיחת מערכת היחסים זוכה בעת זו לפופולריות רבה בקרב זוגות. אך יחד עם זאת דרך חיים זו אינה מתאימה לכולם. אציין שלפני שבוחרים באפשרות זו יש להבין היטב את המורכבויות ולדבר עליהם בניכם בפתיחות. פתיחת מערכת יחסים עשויה להעשיר את הקשר/ החיים, אך אם עושים זאת מהמניעים הלא נכונים, היא עשויה לעשות את ההיפך- ולהרוס. עצתי שלפני שמקבלים החלטה, ללכת להיוועץ עם איש מקצוע שמבין בתחום וקצת לחקור את הצורך והמניעים של כל אחד מכם ועל הדרך לקבל גם כלים.
 X