על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

יחסי מין עם בעלי

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  יחסי מין עם בעלי  -  (שירי)


אני ובעלי נשואים 3 שנים והורים לפעוט בן כמעט שנתיים. כשקיימתי יחסי מין עם בן זוגי בתחילת הקשר, הסקס היה פראי ולמחרת הייתה לי דלקת בשתן וצריבה שנמשכה כחצי שנה. העניין אילץ אותי להיות קשובה לעצמי ולגופי ובן זוגי שיתף פעולה והיה סופר רגיש אלי, לקצב שביקשתי והתפעלתי מיכולת הנעלה שלו והסבלנות שלו כלפי. עבר הזמן והיום אני מגיעה לאורגזמה יחד איתו בשעת מעשה האהבה והחדירה וזהו הסקס הטוב שחוויתי עם גבר אי פעם. גם בעלי מעיד שזה סיפוק אדיר והוא מרוצה ביותר מחיי המין שלנו. בעקבות הקורונה הוא לחוץ מאוד, הוא חגג גם יום הולדת 40, וקצת חשש ממשבר גיל ה40. בן זוגי אוהב ורגיל לסיים את יומו בצפייה בפורנו ואוננות. בעבר זה הפריע לי מאוד והרגשתי נבגדת , אך לי אין צורך לקיים כל יום יחסי מין ולו יש, והוא הסביר לי שזה בסדר גמור מצידו. לכן, עם הזמן שיחררתי וקיבלתי את האומנות שלו בפורנו. לאחרונה הוא עצבני מאוד והוא החל לומר שהיה רוצה שהעסק יהיה עם יותר show כמו שצופה בפורנו. שזה פחות יהיה כמו שאני מכתיבה את הקצב, אלא שזה יהיה יותר מהיר ויותר זיון כמו בפורנו. עשיתי לו show כמו שביקש והיה טוב. עם זאת, אני מרגישה שהוא מנסה כל הזמן לעשות את זה מהר וחזק בצורה שאיננה נעימה לי (כמו בסרטים הכחולים) ואני רוצה להיות קשובה לעצמי ולא להמשיך כשאני לא מרגישה כלום או שאפילו טיפה לא נעים לי כי אני חוויתי פציעה קשה בתחילת הקשר של דלקת שנמשכה חצי שנה בעקבות ריצוי של הגבר ולהיראות סקסית מושכת, ושילמתי על זה כהוגן! אתמול בזמן הסקס הוא התעצבן ואמרשכבר לא כיף לו לשכב איתי, שזאת היתה טעות שהיה קשוב אלי וניסה לרצות אותי כדי שיהיה לי טוב בסקס עמו ושאדע לגמור ולהינות, כי כעת הוא לא נהנה! הוא אמר שלא רוצה לשכב איתי יותר. אמרתי לו שחשוב לי להיות קשובה לעצמי ולא לפגוע בי כי אני יודעת שאתם מחיר כבד וזה לא מתאים לי. הוא אמר לי, אז לכי תטפלי בעצמך. מה עושים כשהוא רוצה מהר מהר וכמו סקס של סרט כחול ואני רוצה מין נעים, עדין, איטי, עם נשימות..? משהו יותר שמהווה חוויה משותפת של התחברות ולא סקס פראי. אמרתי לו גם שנוכל ללכת ללמוד וכו'.. הוא מתנגד אומר שהוא רוצה מהיר ולא נעים לו לאט כבר.

תשובה:  יחסי מין עם בעלי - (שרי וינר)


שלום שירי מדבריך עולה מצב של חוסר התאמה מינית בינכם במובן של דרך קיום היחסים האינטמיים. ושינוי מכך שבן זוגך היה עדין ומתחשב לכך שרוצה אחרת. אין ספק שהפורנו השפיע על בן זוגך ויתכן ושהוא מצליח לענג את עצמו בצורה שיותר מספקת אותו. זוהי בעיה נפוצה . החשיפה לאתרי פורנו משנה את הצורך ביחסים אינטמיים. ממליצה לכם אם ברצונכם לשפר את היחסים האינטמיים בחנכם להגיע ללכת לטיפול מיני. השינוי צריך להיות אצל שניכם הוא בגמילה מאתרי פורנו ואת בפתיחות יותר. בהצלחה.
 X