על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

לא מצליחה למצוא זוגיות

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  לא מצליחה למצוא זוגיות  -  (חגית)


היי אני בת 35 לפני כמה שנים הייתה לי פרידה מבן זוג ומאז אני לא מצליחה למצוא זוגיות. אני כן יוצאת לדייטים וכאלה אבל שום דבר לא קורה ואני מרגישה מדוכדכת. כיצד ניתן לטפל בבעיה? ועם אתם מסכימים אשמח לטיפ איך לעלות את המצב רוח שלי בדכדוך הזה שאני מרגישה שאני לא מצליחה למצוא זוגיות? תודה חגית

תשובה:  לא מצליחה למצוא זוגיות - (שרי וינר)


הי חגית מדבריך עולה קושי למצוא זוגיות. את כן מתארת יציאה לדייטים ממליצה לך למקד יותר מה את רוצה בזוגיות, מה קורה בבחירה שלך את הדייטים, האם יש דפוס שחוזר על עצמו, מה קרה בזוגיות הקודמת, עד כמה נפרדת. כדי להרגיש טוב יותר כרגע תתחברי למה שגורם לך הנאה. יתכן ומספר פגישות טיפוליות יעזרו לך להבין ולמקד את ההתנהלות שלך בכול מה שקשור למערכות יחסים. בהצלחה.
 X