על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

מה עושים כשרואים שהבת עושה טעויות קשות בחייה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  מה עושים כשרואים שהבת עושה טעויות קשות בחייה  -  (חולית)


שלום לכם.. נודדת שנתי. בתי נשואה מזה שנתיים לבן זוג שאיני מבינה כיצד הוא מתנהל. בתי החלה לימודים אקדמאים של 5 שנים. כבר, בשנה הראשונה נכנסה להריון. לא ישנה. רמריבות. חוסר עזרה ויללות של בן זוגה שמרחק הנסיעה שלו הוא 1.20 לעבודה אליה עבר! הם רבו לא פעם והוא ברח לאימו. כמובן שהיא הגיע אלי עם הנכד. בזמן הזה התקשר אלי שלא ישלם לה לימודים וכוווו כמובן שאמרתי לה לא לדאוג שלא תפסיק ללמוד ואני אעזור בהכל... מאז, אייני יכולה להסתכל עליות רצית ילד, ויללת כי הנסיעה רחוקה במקום להתחשב בלימודים האינטנסיביים בחוסר השינה שלה... כל מריבה היא נשארה לבד עם תינוק. והנה היום בשורה היא שוב בהריון וסהכ לומדת שנה שנייה מתוך ה5 והם עוברים קרוב, לעבודתו והיא תיסע לאוניברסיטה שעה וחצי 5 פעמים בשבוע שהילד, יהיה רחוק ממנה והאדום כאמור יגור 5 דק מהעבודה שלו.. לימודיה קשים גם סדנאות בלילות. ואני אוכלת את עצמי. מה לעזאזל את עושה?? אני רואה את מה שיהיה. הלימודים יתאדו... והיא תהיה גרושה יום אחד עם שני ילדים... אין לי יכולת לעשות דבר. איך משלימים עם המצב הזה. ו מדוע עשתה ילד? האם חשבה שילד יפתור בעיות בזוגיות??? במחיר נסיעות בשטחי יו'ש. התרחקות מהילד והתמוטטות? כדי שמפונק יהיה קרוב, לעבודה שלו? איזה מין בן זוג הוא? מה עושים?

תשובה:  מה עושים כשרואים שהבת עושה טעויות קשות בחייה


הי חולית. מדברייך עולה קושי שאת רואה בין ביתך לבן זוגה. כדי לעשות שינוי ולהחליט לעשות אחרת ביתך צריכה לרצות לשנות כל מה שאת יכולה לעשות זה להמשיך ולתמוך ולאפשר לביתך במה שתלוי בך להמשיך את דרכה כפי שהיא רוצה בלימודים בזוגיות ובהורות. קשה מאוד לעמוד מהצד ולהרגיש את מה שאת מרגישה. את צריכה לנסות לשחרר את המעוקה ולהסתכל על הדברים הטובים. בהצלחה
 X