על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

מסאג אירוטי

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  מסאג אירוטי  -  (איריס)


שלום, נמצאת בסערת רגשות קשה מאוד. בעלי נסע עם חברים לחול לשלושה ימים. במהלך הנסיעה הוא הלך למסאג אירוטי שפרושו שהוא היה עם אידה עירומה לחלוטין שניהם עירומים והיא עושה לו מסאג כשהיא עירומה והרפייה ידנית. ברגע שהוא נחת מיד סיפר לי ושיתף אותי ברצון הזה שהיה לו לחוות חוויה כזו של ידיים אחרות. תגובתי היתה קשה. הייתי מזועזעת. בכיתי המון והוא בכה המון והתנצל כי לא חשב שאפגע כך או שארגיש כך. הוא חשב שאתייחס לזה כאלה דבר לא נורא או סתם רצון. מדי פעם דיברהו על גיוון ועל פנטזיות אבל ביחד לא לבד. אנחנו נשואים המון שנים באושר, באהבה ובכבוד עד לרגע זה. שבו התהפכה הקערה ואני פגועה ומשותקת מרוב הלם. לא ברור לי מאיפה הרצון הזה לא ברור לי למה הוא חדב שזה בסדר. אנחנו אוהבים ונאהבים כבר המון שנים והאינטימיות בנינו היא מדהימה. הוא לא יודע להסביר למה ומאיפה הרצון. הוא מצטער כל רגע ובוכה ומתנצל. אןמר שזה להשפיע ולא ישפיע ושמבחינתו זה כבר נעלם. אנחנו ואני רוצים לחזור להיות מה שהיינו. אוהבים ונהנים וטוב לנו יחד בכל המובנים. איך אני עודה זאת איך אני מתגברת על ההלם, הרודי הזעזוע הפחד ןהתמונות שרצות ברטשי. כדי לחזור למה שהיינו. איך

תשובה:  מסאג אירוטי


הי איריס חשוב שבסיטואציה הזו תסתכלי על מה שיש לכם ועל כך שבן זוגך שיתף אותך ואף הביע צער רב על מה שקרה. עכשיו ברור שיקח זמן להתמודד עם מה שקרה , אבל מה שיש אמור לתת את הכח לכך. אם הפתיחות, הכנות והחרטה קיימת בינכם זה משמעותי. חשוב שתדברו על כך, שבן זוגך ינסה להבין מה השפיע עליו והביא אותו להחלטה על כך. ביחד עם התבנות חשוב שתיצרו שוב חויות משותפות וקירבה בינכם. בהצלחה.
 X