על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

מריבות ללא הפסקה

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  מריבות ללא הפסקה  -  (מישי שמנסה )


כבר הרבה זמן מחפשת את מי לשתף בתסעול צריכה לשתף שמישו יגיב אבל אי טפשר ךשתף אף אחד לא נעים בכל זאת.. אנחנו נשואים שנתיים ב"ה יש לנו ילדה מקסימה בת שלושה חודשים. אני רוצה קודם להתחיל בטוב. כשאנחנו יחד וטוב לנו אנחנו אוהבים מדברים משתפים אחד את השני רואים עתיד ביחד. אבל אין שבוע שעובר בלי מריבה ושאני אומרת מריבה זה תמיד בעלי מתעצבן עלי שעשיתי משו לא בסדר או שפשוט שחכתי לעשות או שעשיתי דברים לא מושלמים. אני יודעת שאני לא מושלמת מנסה לעשות את הכל אבל לפעמים מרגיש לי שהוא מצפה ממני ךהיות כמו אמא שלו שאין לי בעיה איתה בכלל פשוט אנחנו ממש שונות. באופי שלי אני עושה דברים אחרת ממה שהוא מצפה ורוצה שאני יעשה וגם שניסינו לעשות תיאום ציפיות זה לא עזר.. הוא ממש לא אוהב את המשפחה שלי ואת זה אני מבינה גם אני לא מתחברת לרוב הדברים במשפחה שלי ולכן אני איתו כי אני שונה אבל הוא כל הזמן יגיד אתם ואתם ואתם עם עלבונות האשמות ווחוסר ציפייה. גם לפעמים שאנחנו בטוב הוא משתמש בכל כך הרבה ציניות שלפעמים אני פשוט נעלבת ממנה בהתחלה צחקתי אבל כבר נמאס לי זה מעליב אותי באמת וגם זאומרת שמעליב זה לא מספיק. המריבות שלנו זה פזוט אני כל הזמן מנסה לפייס למרות שנעלבתי והוא פשוט מתעלם ממני עד שפשוט עובר לו.. נמאס למ לפייס ולהתחנן כל הזמן גם אני נעלבת לא רק הוא. מיואשת מאוד

תשובה:  מריבות ללא הפסקה - (שרי וינר)


למי שמנסה אני מבינה מדבריך שאת ובן זוגך מרבים לריב והריבים כוללים העלביות ודיבור פוגעני שלו אליך. ממליצה לך להציע לו שתדברו על הדברים שמפרעים בזמן רגוע ושכל אחד ינסה לראות מה החלק שלו במריבות ומה עליו לשנות כדי שזה יצליח. בהצלחה.
 X