על הספה - פורומי מומחים

פורום זוגיות

משבר

פורום זוגיות

פורום זוגיות , טיפול זוגי מנהלת הפורום שרי וינר
פורום זוגיות , טיפול זוגי
שרי וינר : פסיכוטרפסטית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מגשרת, מדריכה מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי. בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי על רקע משברי חיים. מאמינה בהתייחסות למשבר הזוגי כהזדמנות לבנייה מותאמת ומשודרגת להמשך החיים המשותפים.

זוגיות- זוגיות טובה הינה המדד המשמעותי ביותר שנמצא במחקרים כמנבא את יכולתו של האדם להיות מאושר. זוגיות טובה הינה זוגיות שבני הזוג לא מתייחסים אליה כמובן מאליו אלא מתחזקים ומטפחים אותה ועל ידי כך הזוגיות מתפתחת ומשתדרגת ומהווה מקור לכח ואושר .

זוגיות טובה אמורה לתת מענה הולם לכל אחד מבני הזוג בנפרד וביחד. הזוגיות עוברת הרבה קשיים מתחים והתלבטויות שקשורים לצמיחה האישית של כל אחד, להפיכת הזוג למשפחה, לחינוך וגידול הילדים ,לקשיים כלכלים,למעורבות המשפחה המורחבת, ליחסים האינטימיים. כדי להצליח לעבור את כל אלו בצורה ראויה הזוגיות צריכה להיות חזקה ומיטיבה.

בפורום זה נעסוק בשאלות שמלוות את הזוגיות ושמירתה. כמו כן נתייחס לשאלות שמלוות את אלו שהחליטו לפרק את הזוגיות וכיצד לעשות זאת בצורה מכבדת והולמת ופחות פוגענית.


שאלה:  משבר  -  (נטלי)


היי אני נשואה כבר 8 שנים בת 33, עם 2 ילדים. בעלי מאוד אוהב לשחק במשחקי פליסטיישן עד השעות המאוחרות של הלילה 2-3 ובבוקר יש לו בעיה לקום ולעזור לי לארגן את 2 הילדים, שאחד מהם אוספת ההסעה לגן 1 ואת הילדה אני אוספת בדרך כלל לגן אחר. יש לציין שהוא עובד עד מאוחר בדרך.כלל משהו כמו 18.00 לפעמים עד 19.30 ואפילו 20.00. עכשיו גילו לו איזה מחלה שהוא לא רואה טוב בעין 1 ומקבל טיפול במזרק פעם בשבועיים, בכל אופן זה עושה אותו חלש אבל חוץ מזה העבודה שלו קרובה לבית ואני צריכה לנסוע לעבודה מרוחקת יותר ובחזור לאסוף את הילדים להאכיל ויש ילד 1 שאני לוקחת מדיי פעם לטיפולים של הספקטרום הוא בן 3.5 והילדה בת שנה. בכל מקרה יש לי עזרה מאמא שלי וככה קצת יותר קל, הוא מצידו מאוד עצלן כל דבר שאני מבקשת.ממנו אומר קודם לא ואם הוא חוזר מוקדם לפעמים עוזר במקלחות כל השאר זה עליי ואני מרגישה לפעמים שפשוט קורסת איך אפשר להסביר לו שאני צריכה את העזרה שלו כי הוא מצידו אישה צריכה לטפל בילדים.

תשובה:  משבר - (שרי וינר)


הי נטלי. מדבריך עולה קושי בתפקוד של בן זוגך בהתנהלות מול צרכי המשפחה והילדים. נראה לי שאת צריכה ללמוד את הדרך לייצר בינכם שותפות אחרת. יתכן שבעזרת גורם נוסף טיפולי או חברי או משפחתי שמקובל עליו תצליחי ליצור הקשבה אחרת ממנו לצרכייך. בהצלחה.
 X